صفحه کنونی:صفحه اصلی > متن

یک جاده آن سوی پکن

2019-07-21 17:33:08

یک جاده آن سوی پکن

اریک نیلسون می گوید غارها، زنبورداران و روستاهای سنگی کشفیات شگفت انگیز یک سفر جاده ای او از پایتخت به سرتاسر استان هه بی است. دو الاغ خارج از رستوران به چشم می خورد. یکی نقش شده بر روی تابلوی بالای خیابان جایی که الاغ واقعی دیگر در آن جا کشته شده بود.

صحبت از خوراک تازه است. گوشت رستوران های این منطقه واقعا خوشمزه بود.

گذشته از این ها ما همچنین در امتداد مسیر در سفر جاده ای خود از پکن به استان هه بی از فروشندگان جاده ای عسل صخره ای و عسل گل سفید وحشی خریداری کردیم. من پیش از این هرگز عسل جامد ندیده بودم.

کریستال های عسل شبیه نبات زرد رنگ بود و طعمی مانند پف نبات (مارشمالو) داشت اما عطر  آن، عطر گل ها بود.

یک جاده آن سوی پکن

زنبوردارها همچنین انواع مایع هایی را که از کندوهای داخل جعبه ها به دست آورده بودند در امتداد جاده به فروش می رساندند. در این اثنا یک زنبور عسل در میان گیسوان دوستمان اسیر شد و او را گزید.

ما تکه هایی بزرگ از عسل را در روستای "تسوان دی شیا" واقع در حومه پکن، شهرکی با بناهای سنگین ایجاد شده در سلسله مینگ (1644-1376)، خریداری کردیم. در این راه، تجارت باستانی و منصب نظامی نیز به دلیل فراوانی نقاشی های چاپ شده دیواری با شعارهای مائوئیست شناخته شده است.

روستاییان در معبد بزرگ محل برای پارسایی دعا می کردند، در معبد نیانگ نینگ برای بارداری و در معبد پادشاه اژدها به عبادت خدای بهشت ایستاده و برای بارش باران دعا می خواندند.

ما بعدا به طرف روستای باودینگ، استان هه بی رفتیم تا غار یودنگ یا غار استخوان ماهی به طول  1.8 کیلومتری را کشف کنیم.

یک جاده آن سوی پکن

مرز غار کارست در اتصال رشته کوه های "تای هانگ" و "یان شان" در شهرستان "لای شویی" میزبان تشکیلات باور نکردنی در سراسر دوره طولانی پس از دوره کامبرین است.

غار شامل استخرهای "شیر ماه، "آبشارهای سنگی"، "پرده های سنگی"، "گل های سنگی" به اضافه استالاکتیت هایی آویزان از سقف و استالاگمیت هایی بر روی زمین است. این تشکیلات جمعیت تالارهایی با نام هایی مانند مجموعه ای باشکوه از زیبایی اشیای تالار، اژدهای دن و پنج پسر است.

امتیاز ویدیو ها

تقویم


اطلاعات:
داخلی بین المللی اخبار ایران، افغانستان و تاجیکستان اقتصادی فناوری ورزشی
فرهنگی
اطلاعات فرهنگی مسلمانان علمی و بهداشتی سرگرمی ویدیو موسیقی فرهنگ چین
گردشگری
گزارش ویژه جهان امروز اطلاعات خدماتی دیگر سیمای چین
امبادلات چین و ایران
مبادلات چین و ایران رویداد مهم در تاریخ چین و ایران گزارش تصویری کارشناسان و دانشمندان نمایشگاه دستاوردها
ویدیو
ویدیو
عکس ها
تصاویر گلچین
دانشنامه چین                آموزش زبان چینی