صفحه کنونی:صفحه اصلی > متن

چین بار دیگر بزرگترین کشور در تامین منبع گردشگران به خارج از کشور است

2019-07-30 00:08:00

چین بار دیگر بزرگترین کشور در  تامین منبع گردشگران به خارج از کشور است

پژوهشکده جهان‌گردی چین متعلق به وزارت فرهنگ و گردشگری چین به تازگی گزارشی را منتشر کرد که بر اساس آن، در سال 2018 میلادی میزان سفر شهروندان چین که به خارج از کشور مسافرت کرده اند، نزدیک به 150 میلیون نفر بار بوده که در مقایسه با دوره مشابه سال پیش، 14.7 درصد افزایش یافته‌ و میانگین خرج گردشگران چین در خارج به 800 دلار رسیده‌است.

در سال 2018 میلادی، 20 کشور برتر مقصد گردشگری که بیشتر مورد استقبال گردشگران چین قرار گرفته‌است به شرح زیر است: تایلند، ژاپن، ویتنام، سنگاپور، اندونزی، مالزی، آمریکا، کامبوج، روسیه، فیلیپین، استرالیا، ایتالیا، امارات متحده عربی، ترکیه، انگلستان، مالدیو، فرانسه، آلمان، اسپانیا و سری لانکا.

کشورهای جهان برای کسب سهمی در بازار چین در راستای گردشگری به خارج از کشور، تا حد ممکن، اقدامات گوناگونی در زمینه تسهیل صدور ویزا، آسان‌سازی پرداخت و خدمات دهی به زبان چینی اعمال کرده‌اند.

چین بار دیگر بزرگترین کشور در  تامین منبع گردشگران به خارج از کشور است

سه اقدام اصلی کشورهای جهان برای جلب گردشگران چینی

نخست: تسهیل صدور ویزا

در سال‌های اخیر، به طور روزافزون، تعداد کشورهای بیشتری مراحل درخواست ویزا را آسان می سازند تا کارایی صدور ویزا را ارتقا دهند و در عین حال، از طریق اجرای سیاست ویژه عدم ویزا، گردشگران چینی را به خود جلب کنند.

براساس داده‌های مربوط در سال 2018، سه کشور مقصد گردشگران چینی که شاهد بیشترین رشد تعداد مسافران چینی بوده‌ است، میانمار، مونته نگرو و صربستان است که به ترتیب 257، 239 و 218 درصد رشد داشته است. علت اصلی به صدور سیاست‌های ترجیحی نسبت به گردشگران چینی از جمله عدم ویزا و کسب ویزای فوری پس از پیاده شدن از هواپیما، اشاره می شود.

از روز 15 ژانویه سال 2017، صربستان نسبت به گردشگران چینی، سیاست عدم ویزا را صادر کرد. در 15 آوریل سال 2017، مونته نگرو برای گروه گردشگری چین که کم تر از 30 روز در سرزمین این کشور می ماندند، سیاست عدم ویزا را صادر کرد. از روز اول اکتبر سال 2018، میانمار برای گردشگران چینی که از فرودگاه بین المللی رانگون، ماندالای و نای پیتا تاو وارد سرزمین این کشور می شوند، سیاست عدم ویزا را صدور کرده است.

امتیاز ویدیو ها

تقویم


اطلاعات:
داخلی بین المللی اخبار ایران، افغانستان و تاجیکستان اقتصادی فناوری ورزشی
فرهنگی
اطلاعات فرهنگی مسلمانان علمی و بهداشتی سرگرمی ویدیو موسیقی فرهنگ چین
گردشگری
گزارش ویژه جهان امروز اطلاعات خدماتی دیگر سیمای چین
امبادلات چین و ایران
مبادلات چین و ایران رویداد مهم در تاریخ چین و ایران گزارش تصویری کارشناسان و دانشمندان نمایشگاه دستاوردها
ویدیو
ویدیو
عکس ها
تصاویر گلچین
دانشنامه چین                آموزش زبان چینی