صفحه کنونی:صفحه اصلی > متن

گونه گونی چهره شهر نان جینگ

2019-07-31 15:28:30

گونه گونی چهره شهر نان جینگ

تابستان فرا رسیده است. در چنین فصلی گرم، بارش باران ملایم در جنوب چین می تواند محیط اطراف را مرطوب کرده و فضایی دلنشین و لذت‌بخش ایجاد کند. من، همان بار اول که با شهر نان جینگ آشنا شدم، دانستم که این جا پایتخت ده سلسله در تاریخ چین بوده و دارای پیشینه بیش از 7000 ساله است. این جا شهری باستانی و با ریشه است. قطرات باران حالا ریزتر شده و این گونه به ریشه هر گیاه و درخت، هر سفال و آجر این شهر رخنه می کند.

آقای جو چی، اقتصاددان و مورخ چینی (1907 م - 1968 م) شهر نان جینگ را ستایش کرده و می گوید: «رونق ادبیات، وجود استعدادهای بر جسته، ظرافت کوه ها و نهرها، موقعیت شکوهمند جغرافیایی و همبستگی با اتفاقات تاریخی مرتبط با سرنوشت ملت، بسیار در جین لینگ (نام قدیمی شهر نان جینگ) به چشم می خورد.»

گونه گونی چهره شهر نان جینگ

«جین لینگ گذشته- نان جینگ حال»: شهر نان جینگ آشکارا به چهار فصل تقسیم می شود. نان جینگ، از منظر هنر «فنگ شوئی» در میان کوه‌ها قرار دارد و رودخانه «چین هوای» نیز از شهر عبور می کند که به مثابه جواهر زمین است. مناظر زیبا و غذاهای خوشمزه نیز از جمله جذابیت های اجتناب ناپذیر آن است. اردک شور و اسمانتوس، شیاو لونگ بائو(نوعی لقمه برنجی نازک)، سوپ رشته نخود سبز با خون اردک از جمله دستپخت ویژه شهر نان جینگ است. 
خود را تصور کنید که در رستورانی کنار پنجره نشسته اید و ضمن چشیدن سوپ رشته نخود سبز با خون اردک، از پشت پنجره بیرون را تماشا می کنید و جریان آهسته رودخانه چین هوای را نظاره گر هستید، حتما از چنین زندگی با سبک سنتی و در آسایش و آرامش لذت می برید!

گونه گونی چهره شهر نان جینگ


در دو طرف رودخانه چین هوای ساختمان‌هایی با دیوارهای سفید و سفال خاکستری متمایل به سبز هزاران سال است که سرپا ایستاده‌اند. بر روی امواج ملایم رودخانه، کشتی بزرگ چوبین چند طبقه و قایق کوچک آزادانه در حرکت هستند. با حرکت موج وار آن ها نور چراغ‌هایشان به نظر چشمک زن می رسد.

امتیاز ویدیو ها

تقویم


اطلاعات:
داخلی بین المللی اخبار ایران، افغانستان و تاجیکستان اقتصادی فناوری ورزشی
فرهنگی
اطلاعات فرهنگی مسلمانان علمی و بهداشتی سرگرمی ویدیو موسیقی فرهنگ چین
گردشگری
گزارش ویژه جهان امروز اطلاعات خدماتی دیگر سیمای چین
امبادلات چین و ایران
مبادلات چین و ایران رویداد مهم در تاریخ چین و ایران گزارش تصویری کارشناسان و دانشمندان نمایشگاه دستاوردها
ویدیو
ویدیو
عکس ها
تصاویر گلچین
دانشنامه چین                آموزش زبان چینی