صفحه کنونی:صفحه اصلی > متن

افزایش روز افزون تقاضای گردشگری چینی‌ها

2019-08-13 18:50:00

با وجود آن که زمان نامرئی و لمس ناپذیر است اما به طور واقعی با لحظات همه مردم عجین است. چگونگی سپری کردن زمان، نه تنها ترکیب مهم زندگی یک فرد به شمار می رود بلکه نماد پیشرفت جامعه در دوران‌های مختلف نیز محسوب می شود.

در سال 2008، اداره آمار ملی چین برای نخستین بار، نتیجه تحقیق ملی بهره‌مندی از زمان را منتشر کرد. ده سال بعد، یعنی در سال 2018، برای دومین بار نتیجه این تحقیق را به انتشار رساند که با توجه به ابعاد زمانی، تغییرات چین طی ده سال گذشته را به نمایش گذاشت.

زمان بیشتر برای گردشگری

نتیجه تحقیق ملی بهره‌مندی از زمان سال 2018 نشان می دهد به طور میانگین، هر روز شهروندان یک ساعت و 5 دقیقه را صرف تفریح و خوشگذرانی می کنند که در مقایسه با سال 2008، 25 دقیقه افزایش یافته‌است.

طی ده سال گذشته، اوقات تفریح چینی ها افزایش یافته و گردشگری به عنوان یکی از روش‌های مهم تفریحی نیز وارد زندگی روزمره مردم عادی شده‌است.

سفر در تعطیلات به شکل معمولی زندگی تعداد زیادی از مردم چین تبدیل شده‌است. عموم مردم با فرا رسیدن تعطیلات خود را آماده می کنند تا همراه با اعضای خانواده و دوستان به اماکن زیبای کشور سفر کرده و آداب و رسوم محلی را تجربه کنند.

بر اساس داده های منتشر شده از پژوهشکده جهان‌گردی چین، در سال 2018، سهم تفریح شهروندان در فضای باز به طور روزافزون رشد کرده، فضای گردشگری مداوم گسترده‌تر شده و تنوع فعالیت‌های تفریحی نیز گوناگون‌تر می شود. طی سال گذشته، در مدت زمان تعطیلات عید بهاره، چینگ مینگ و روز جهانی کارگر و عید قایق‌رانی، مبلغ مصارف کل گردشگران در داخل چین در مقایسه با دوره مشابه به ترتیب 12.1، 8.3، 9.3 و 7.9 درصد رشد کرده‌است.

طی ده سال گذشته، مردم اوقات بیشتری را برای سفر در نظر گرفته و همچنین تعداد بیشتری از مردم برای تفریح به سفر می روند. براساس داده‌های اداره ملی آمار چین، سال 2018 تعداد گردشگران که در داخل چین سفر کردند، 5 میلیارد و 540 میلیون نفربار بوده که بیش از سه برابر میزان یک میلیارد و 710 میلیون نفرباری در سال 2008 است. تعداد گردشگران سال 2018 که به خارج از کشور سفر کردند، 162 میلیون نفربار بوده و این رقم در سال 2008 تنها 45 میلیون و 840 هزار نفربار بود.

گزینه‌های بیشتر برای تفریح

در حال حاضر، صنعت گردشگری با نمادهای مختلف با جذابیت های منحصر به فرد خود، انواع محصولات فرهنگی را به خود مرتبط می کند. در گذشته، گردشگری بیشتر به دیدن از جاهای دیدنی اشاره می کرد، اکنون اما گردشگران ترجیح می دهند از موزه‌های محلی، جاذبه‌های فرهنگی و انسانی محلی دیدن کنند تا با فرهنگ محلی آشنا شوند. موزه‌ها که در گذشته در فهرست گردشگران قرار نداشت، در سال‌های اخیر، به طور گسترده مورد پسند همگان قرار گرفته و رو به روز تعداد بیشتری از گردشگران را به خود جلب می کند. تنها در سال 2018، تعداد بازدید کنندگان از موزه‌ها در چین به یک میلیارد و 8 میلیون نفر باررسیده‌است.

امتیاز ویدیو ها

تقویم


اطلاعات:
داخلی بین المللی اخبار ایران، افغانستان و تاجیکستان اقتصادی فناوری ورزشی
فرهنگی
اطلاعات فرهنگی مسلمانان علمی و بهداشتی سرگرمی ویدیو موسیقی فرهنگ چین
گردشگری
گزارش ویژه جهان امروز اطلاعات خدماتی دیگر سیمای چین
امبادلات چین و ایران
مبادلات چین و ایران رویداد مهم در تاریخ چین و ایران گزارش تصویری کارشناسان و دانشمندان نمایشگاه دستاوردها
ویدیو
ویدیو
عکس ها
تصاویر گلچین
دانشنامه چین                آموزش زبان چینی