صفحه کنونی:صفحه اصلی > متن

پیشروی در مسیر آمیختگی صنعت کشاورزی و گردشگری

2019-09-03 20:05:20

این روزها اسم روستایی به نام «دهکده سرخ شین جوانگ جدید» در میان عموم مردم رواج پیدا کرده‌است که گردشگران آن جا را «ایستگاه فرهنگ سرخ چین» می خوانند. دهکده سرخ شین جوانگ جدید، سمت شرق مخزن آب «های شائو» شهرستان «بین چوان» در استان «یون نان» واقع در جنوب غربی چین است. این دهکده با داشتن کوه و رود و نهر ساخته شده، از منظره ای زیبا و چشمگیر برخوردار‌ است. در ظاهر این دهکده با دیگر دهکده های کشور فرقی ندارد اما پس از ورود متوجه می شوید که ساکنان محلی، زن و مرد، جوان و سالمند، همگی لباس ارتش سرخ به تن دارند و با همین پوشش زندگی عادی خود را سپری می کنند و به کار و گفت و گو با یکدیگر مشغول هستند.

با وجود گذشت زمان، روحیه ارتش سرخ نسل به نسل انتقال می یابد و در جاهای مختلف ریشه‌دار شده و شکوفا می شود. در روز 21 آوریل سال 1936 میلادی، «شیائو که» و «وانگ جن» انقلابیون پرولتاریای نسل پیشین، در راس سربازان هنگ ششم ارتش سرخ چین، یک شب را در دهکده شین جوانگ گذراندند و عشق و علاقه ای عمیق و لطیف میان آنان و ساکنان محلی برقرار شد. در آن زمان، چهار نفر از میان تنها 5 جوان و نوجوان از 9 خانواده دهکده شین جوانگ به ارتش سرخ پیوستند و در امور انقلابی جان خود را از دست دادند. شعار «برای سربازی رفتن باید به ارتش سرخ پیوست» روی دیوارهای خانه‌های قدیمی هنوز هم دیده می شود که روایت هایی درباره آن دوران را برای نسل‌های بعدی بیان می کند.

من آرام آرام از پله‌ها بالا رفتم. در کوچه‌ها قدم زدم و از زیر شیروانی های سفالی گذر کردم. دیوار سرخ و سفال خاکستری متمایل به سبز جلوی چشمانم ظاهر شد. دیوار ستاد فرماندهی بازسازی شده ارتش سرخ، با شعارهایی به خط درشت قرمز رنگ و نقاشی‌های رنگارنگ تبلیغاتی در فضاهای مشخص این روستا نیز نمایان بود . موضوع اصلی این شعارها و نقاشی‌ها ترویج فقرزدایی و روحیه «لشگر بزرگ» (لانگ مارچ) ارتش سرخ چین در دوران جنگ داخلی در ماه اکتبر سال 1934 میلادی است.

آقای «پو گوا‌ هنگ»، زاده دهکده شین جوانگ، در جوانی برای کار و زندگی از دهکده خارج شد و پس از مدتی ثروت هنگفتی به دست آورد. در سال 2006، پس از آن که دید زادگاهش تنها از طریق روش سنتی یعنی کاشت غلات و برگ تنباکو نمی تواند از فقر رهایی یابد، بی درنگ به زادگاهش بازگشت و نخستین «موزه روستایی یادبود لشگر بزرگ ارتش سرخ» را تاسیس کرد. این موزه یادبود، بر پایه عشق عمیق به ارتش سرخ، ساکنان محلی را در مسیر فقرزدایی هدایت کرد و اکنون نمادی جدید از دهکده شین جوانگ ارایه می دهد.

امتیاز ویدیو ها

تقویم


اطلاعات:
داخلی بین المللی اخبار ایران، افغانستان و تاجیکستان اقتصادی فناوری ورزشی
فرهنگی
اطلاعات فرهنگی مسلمانان علمی و بهداشتی سرگرمی ویدیو موسیقی فرهنگ چین
گردشگری
گزارش ویژه جهان امروز اطلاعات خدماتی دیگر سیمای چین
امبادلات چین و ایران
مبادلات چین و ایران رویداد مهم در تاریخ چین و ایران گزارش تصویری کارشناسان و دانشمندان نمایشگاه دستاوردها
ویدیو
ویدیو
عکس ها
تصاویر گلچین
دانشنامه چین                آموزش زبان چینی