صفحه کنونی:صفحه اصلی > متن

لذت های یک شهر کوچک

2019-09-10 09:33:26

به لطف بازیگوشی های گربه ام ساعت 4:15 صبح بیدار شدم و خودم را روی تختخواب مقابل پنجره ای گشوده به رودی پهناور دیدم که از پشت آن نمایان بود.

رودخانه گسترده که به زبان چینی "داشی" نامیده می شود بدنه رود در بخش میانی رودخانه ئوجیانگ، دومین رودخانه طولانی در استان جه جیانگ شرقی چین است.

آب و هوای پکن، جایی که من از آن جا می آیم، در اواسط ماه ژوئن، بسیار گرم و خشک است و من خیلی دوست دارم تعطیلاتم را جایی آرام در میان کوه و رود در آسایش کامل سپری کنم.

برای این که صبح به محض این که چشم هایم را می گشایم با صحنه آب های زیبا، جنگل های سبز و کوه های سیاه رو به رو شوم، شب عمدا پرده ها را باز نگه می دارم و به رختخواب می روم. با وجود این که نگران بودم تا مبادا نیمه های شب چیزی از پشت پنجره های گسترده مرا بترساند، اما احساس امنیت می کردم. این احساس امنیت به واسطه مبلمان چوبی قدیمی اتاق بود که گرمایی از آن منتقل می شد. گویی در طول سال ها این گرما را به خود جذب کرده بود.

شب گذشته، در حالی که نوشیدنی های خانگی را در تراس ساختمان سه طبقه می نوشیدیم، میزبانمان به نام "ییموجیا" گفت که مبلمان قدیمی را از ساکنان محلی در روستاهای قدیمی اطراف خریداری کرده است.

شب همه جا را سیاه می کند، چنان که شهرک «داگانگ توئو» در ساعت 9:30 به خواب می رود.

بنابراین، ما یک شمع روشن می کنیم و در نور شمع ستاره ها را در آسمان شب می بینیم که می درخشند. کمی دیرتر من روی تراس پشت نرده می ایستم و به تاریکی آب و جنگل در سراسر رودخانه خیره می شوم. نسیم خنک از سطح آب می وزد. بسیار شگفت زده شده بودم که این شهر جنوبی را کمی سرد می یافتم. در مقایسه با پکن، شهری که ۱۵۰۰ کیلومتر دورتر در شمال واقع است، هوا باید خیلی گرم تر باشد.

در روزهای گذشته حمل و نقل کالا با کشتی از بالا به پایین رودخانه داشی در شهرک «داگانگ توئو» متوقف شد. اما با وجود این، مغازه ها، کافه ها و رستوران ها خیلی توسعه نیافته است.

این جا در تاریکی، سکوت مطلق بود و ما ناخودآگاه آهسته صحبت می کردیم، انگار که می ترسیدیم آرامش محل را بر هم بزنیم.

در روشنایی صبح، به نظر می رسید که آب بسیار به پنجره نزدیک است. چنان که گویی در یک کشتی نشسته ام. از راه دور، مه ضخیم خاکستری که از سطح آب بالا می آید، درختان و کوه ها را پوشانده و باد خنک می وزد. همه این صحنه ها مانند آن است که داخل نقاشی آبرنگی چینی زندگی می کنیم.

امتیاز ویدیو ها

تقویم


اطلاعات:
داخلی بین المللی اخبار ایران، افغانستان و تاجیکستان اقتصادی فناوری ورزشی
فرهنگی
اطلاعات فرهنگی مسلمانان علمی و بهداشتی سرگرمی ویدیو موسیقی فرهنگ چین
گردشگری
گزارش ویژه جهان امروز اطلاعات خدماتی دیگر سیمای چین
امبادلات چین و ایران
مبادلات چین و ایران رویداد مهم در تاریخ چین و ایران گزارش تصویری کارشناسان و دانشمندان نمایشگاه دستاوردها
ویدیو
ویدیو
عکس ها
تصاویر گلچین
دانشنامه چین                آموزش زبان چینی