صفحه کنونی:صفحه اصلی > متن

تفکر بالا با روحیه یوگونگ

2019-10-08 09:50:04

کوه با فرهنگ عامه پسند خود، امکانات آموزش میهن پرستی، فرهنگ تائوئیسم و مناظر خیره کننده، مورد توجه بسیاری قرار گرفته است.

بسیاری از چینی ها داستان کلاسیک «یو گونگ» (یعنی پیرمرد احمق) را در مدرسه ابتدایی یادگرفته اند که می خواهد کوه را بلند کند و عقب بگذارد. در این داستان، یک مرد 90 ساله تلاش می کند تا دو کوه را که سر راهش قرار گرفته حرکت دهد اما موفق نمی شود. بنابراین تصمیم می گیرد که این کار را به فرزندانش بسپارد تا پس از او این کار را انجام دهند.

اما استقامت او خدایان را که آرزویش را برآورده می کنند، تحت تاثیر قرار می دهد.

یکی از دو کوه وانگ وو، واقع در جی یوان، استان هه نان است که در اوایل ماه جاری پوشیده از برگ های زرد و قرمز بود. کوه وانگ وو که در سال 2006 میلادی پارک زمین شناسی جهانی یونسکو نامیده شد، دارای مساحتی بالغ بر 270 کیلومتر مربع و ارتفاع 1.715 متر است. در این کوه معابد تائوئویست وجود دارد.

گو لویو، راهنمای تور محلی می گوید: "روحیه یوگونگ (نام مرد در افسانه) چیزی است که بازدید کنندگان در این جا به دنبالش هستند.

نویسنده ی افسانه ی لیه یوکوئو، از دوران «ایالات جنگجو»(475-221 پیش از میلاد)، از زندگی واقعی یک مرد الهام گرفته شد که به ایجاد یک جاده در منطقه کمک کرد.

این داستان پس از نقل قول مائو تسه دونگ در سال 1945 در دعوی برای اقدام جمعی علیه امپریالیسم و فئودالیسم، به طور گسترده ای محبوب شد و مورد استفاده قرار گرفت.

رییس جمهور، شی جین پینگ همچنین این داستان را مطرح کرده است و از زمان برگزاری هجدهمین کنگره ملی حزب کمونیست چین در سال 2012 روح تازه ای به آن بخشید.

در جریان صحبت در مورد اتصالات کشورها در نشست همکاری اقتصادی آسیا و اقیانوس آرام در پکن در سال 2014 و همچنین در حال صحبت در مورد فقرزدایی در سال 2015، شی نیز این مطلب را ذکر کرد.

با افزایش آگاهی از "روحیه یوگونگ" ، اقامتگاه تفریحی در کوهستان گردشگران بیشتری را در خود می بیند.

تاسیسات امکانات آموزشی میهن پرستی نیز در ماه مه به روی عموم باز شد.

جائو شیائومین، مدیر تاسیسات میهن پرستی که در جنوب غربی کوهستان است، می گوید: "مردم می توانند این جا بیایند و زندگی ساده ای از زمان های قدیم را تجربه کنند."

امتیاز ویدیو ها

تقویم


اطلاعات:
داخلی بین المللی اخبار ایران، افغانستان و تاجیکستان اقتصادی فناوری ورزشی
فرهنگی
اطلاعات فرهنگی مسلمانان علمی و بهداشتی سرگرمی ویدیو موسیقی فرهنگ چین
گردشگری
گزارش ویژه جهان امروز اطلاعات خدماتی دیگر سیمای چین
امبادلات چین و ایران
مبادلات چین و ایران رویداد مهم در تاریخ چین و ایران گزارش تصویری کارشناسان و دانشمندان نمایشگاه دستاوردها
ویدیو
ویدیو
عکس ها
تصاویر گلچین
دانشنامه چین                آموزش زبان چینی