صفحه کنونی:صفحه اصلی > متن

به دنبال جاودانه ها در پنگ لای

2019-10-15 16:23:26

سرزمین افسونگر پنگ لای

پنگ لای، هم مرز با دریای بوهای و دریای زرد، در انتهای شمالی شبه جزیره شاندونگ واقع است.

مساحت کل شهر 1128.6 کیلومترمربع است. جمعیت این کشور 445000 نفر است. 7 شهر، 5 دفتر انجمن، 1 منطقه توسعه اقتصادی استانی و 1 منطقه گردشگری استانی تحت نظر آن وجود دارد. پنگ لای به مناظر زیبا و تاریخ طولانی خود می بالد. این منطقه، یک شهر مشهور گردشگری ساحلی و همچنین یک شهر مشهور تاریخی و فرهنگی با پیشینه عمیق فرهنگی و تعداد زیادی آثار فرهنگی است.

عمارت کلاه فرنگی پنگ لای یکی از چهار برج مشهور در چین باستان، قلعه آبی- کامل ترین پایگاه نیروی دریایی باستانی که در حال حاضر در سطح کشور وجود دارد، دروازه یادبود و معبد ملی چی جی گوانگ قهرمان، سراب شگفت انگیز بی نظیر و افسانه "هشت گذر جاویدان دریا" است. پنگ لای به عنوان "سرزمین پریان روی زمین" بسیار مشهور است و به عنوان یک نقطه دیدنی در سطح ملی ذکر شده و سالانه پذیرای 2.60 میلیون گردشگر از سرتاسر جهان است.

پنگ لای که از مدت ها قبل به عنوان یک سرزمین پریان شناخته می شود یکی از سه کوه خارق العاده است که در جاودانگی ساکن مانده است. دو مورد دیگر یینگ جوئو و فانگ جانگ هستند که از زمان سلسله های چین و هان توسط امپراتورها بارها برای گیاهان شگفت آور مورد بازدید قرار می گرفتند.

پنگ لای شهر ساحلی گردشگری مشهور جهان با تابستانی معتدل برای گشت و گذار و تعطیلات است. فصل معتدل در این جا از ژوییه تا سپتامبر است، اما با تغییر ایده های گردشگری مسافران در سال های اخیر، در طول سال مورد بازدید قرار می گیرد.

همه چیز در مورد پنگ لای

در سال 1861 میلادی، دنگ جوئو چیزی بیش از بندر معاهده ای تحت تاثیر گشایش همسایه جنوبی خود، یان تای بود.

هرچند، از زمان کناره گیری از تجارت، این مرکز بازرگانی پیشین وقت بیشتری برای برقراری ارتباط با جنبه معنوی خود داشته است- از جمله بازگشت به نام مستعار شاعرانه پنگ لای، که آن را با یک مکان اسطوره ای از جاودانگی شرح داده شده در سده 4 پیش از میلاد از کوهستان ها و دریاهای باستانی به اشتراک می گذارد.

براساس این متن باستانی، کوه پنگ لای جزیره تابستان ابدی در دریای بوهای بود که در آن لیوان های شراب خود به خود پر می شدند و میوه جادویی به جوانان ابدی هدیه می شد.

پنگ لای شاندونگ که در مرز بین بوهای و دریای زرد واقع شده است، از جهات دیگری کاندیدای مناسبی برای این قلمرو باستانی است: آن به خاطر پدیده بصری فاتامورگانا، سراب شهرهایی که بالای دریا شناور هستند، مشهور است. سو شی، شاعر قرن یازدهم آن را این چنین توصیف می کند: "ابرها در شرق شفاف و روشن به چرخش می آیند. بسیاری از جاودانگی ها در درونش پنهان است".

امتیاز ویدیو ها

تقویم


اطلاعات:
داخلی بین المللی اخبار ایران، افغانستان و تاجیکستان اقتصادی فناوری ورزشی
فرهنگی
اطلاعات فرهنگی مسلمانان علمی و بهداشتی سرگرمی ویدیو موسیقی فرهنگ چین
گردشگری
گزارش ویژه جهان امروز اطلاعات خدماتی دیگر سیمای چین
امبادلات چین و ایران
مبادلات چین و ایران رویداد مهم در تاریخ چین و ایران گزارش تصویری کارشناسان و دانشمندان نمایشگاه دستاوردها
ویدیو
ویدیو
عکس ها
تصاویر گلچین
دانشنامه چین                آموزش زبان چینی