صفحه کنونی:صفحه اصلی > متن

تور شهر پکن - اندکی درباره پکن

2019-12-17 18:36:26

تور شهر پکن - اندکی درباره پکن

شهر پکن یکی از شش شهر پایتخت باستانی در سرزمین چین است. در طول 3000 سال گذشته این مرکز پایتخت چندین سلسله بوده است.

شهرداری پکن مستقیما زیرنظر دولت مرکزی است. این شهر، پایتخت جمهوری خلق چین و مرکز سیاسی، اقتصادی، فرهنگی و حمل و نقلی کشور و همچنین یک شهر تاریخی معروف است.

از لحاظ جغرافیایی در قسمت شمال غربی جلگه شمالی چین واقع شده و مساحتی برابر با 16800 کیلومتر مربع دارد. پکن دومین شهر بزرگ چین با جمعیتی بیش از 11 میلیون نفر است. این منطقه از آب و هوای قاره ای نیمه مرطوب در منطقه معتدل گرم برخوردار است.

با دمای میانگین سالانه 12 درجه سانتی گراد و بارندگی 641 میلی متری، پکن نه زمستان سرد و نه تابستان خیلی گرم دارد. بهترین فصل های پکن، بهار و پاییز است. پکن به واقع مکانی ایده آل برای بازدید در تمام طول سال است.

تور شهر پکن - اندکی درباره پکن

کمیته مرکزی حزب، شورای دولتی، وزارتخانه ها و کمیسیون های تحت دولت و بیش از 140 سفارتخانه خارجی در پکن به عنوان مرکز سیاسی چین قرار دارد. همچنین یک مرکز مبادله بین المللی است. پکن یک مرکز اقتصادی در چین، یکی از بزرگ ترین پایگاه های صنعتی در این کشور و دومین شهر چین از نظر میزان تولید صنعتی در میان شهرهای کشور است.

سیستم صنعتی شهر با آهن و فولاد، زغال سنگ، ماشین آلات، مواد شیمیایی و نفتی، منسوجات، الکترونیک و صنایع دیگر به عنوان پایه های اصلی آن قبلا شکل گرفته است.

هنر و صنایع دستی پکن به دلیل پیشینه طولانی، تنوع بسیار زیاد و مهارت بالا مشهور است.

مشهورترین آن ها عبارتند از: میناکاری، کنده کاری روی عاج، کالاهای یشم، ظروف لاکی، انفیه دان های ظریف، گل های ابریشمین و گلدوزی پکن و غیره.

تور شهر پکن - اندکی درباره پکن

به عنوان مرکز فرهنگی، آموزشی، دانش و فناوری کشور، پکن دارای بیش از چهل موسسه پژوهش علمی دولتی، بیش از سی دانشگاه و بیشترین تعداد پرسنل حرفه ای و فنی است.

در پکن تعداد زیادی موزه و کتابخانه با بزرگ ترین مجموعه کتاب در چین وجود دارد.

پکن همچنین به عنوان مرکزی برای تبادلات بین المللی در فرهنگ، دانش و فناوری فعالیت می کند. این جا یک مرکز ارتباطیست، با راه آهن و پیوندهای هوایی خوب به کلیه نقاط کشور و همچنین با شهرهای بزرگ جهان، بنابراین توسعه سریع گردشگری به عنوان یک صنعت مهم در پکن آسان است. پکن شهری باستانی با تاریخ فرهنگی طولانیست.

امتیاز ویدیو ها

تقویم


اطلاعات:
داخلی بین المللی اخبار ایران، افغانستان و تاجیکستان اقتصادی فناوری ورزشی
فرهنگی
اطلاعات فرهنگی مسلمانان علمی و بهداشتی سرگرمی ویدیو موسیقی فرهنگ چین
گردشگری
گزارش ویژه جهان امروز اطلاعات خدماتی دیگر سیمای چین
امبادلات چین و ایران
مبادلات چین و ایران رویداد مهم در تاریخ چین و ایران گزارش تصویری کارشناسان و دانشمندان نمایشگاه دستاوردها
ویدیو
ویدیو
عکس ها
تصاویر گلچین
دانشنامه چین                آموزش زبان چینی