صفحه کنونی:صفحه اصلی > متن

تور شهر پکن- غذاهای پکن

2019-12-24 17:23:56

تور شهر پکن- غذاهای پکن

مردم، شهر پکن را مرکز غذا نیز می نامند. پکن پایتخت دودمان های لیائو، جین، یوان، مینگ و چینگ بود. به جز سلسله مینگ، همه حاکمان این سلسله ها از قبایل چادرنشین شمالی بودند.

افزون بر آن 500 سال، خوراک موجود در شغل تهیه غذای پکن، بر غذاهای گوشتی حاکم بود، که مطابق با عادات خوردن طبقه حاکم بود. حاکمان مغول سلسله یوان به خصوص علاقه زیادی به گوشت گوسفندی داشتند و 80٪ از غذاهای موجود در کاخ آن ها از گوشت گوسفند بود.

غذاهایی که با گوشت گوسفند آماده می شد، هنوز هم طبخ می شود، مانند خورش گوشت گوسفند، گوشت گوسفند فوری آب پز شده، گوشت گوسفند سریع سرخ شده و کوفته با گوشت چرخ کرده گوسفندی.

حاکمان سلسله چینگ پیش از عزیمت به پکن از شن یانگ در شمال شرقی چین، گوشت خوک می خوردند. روش های پخت و پز آن ها، پخت با آتش ملایم، کبابی کردن و آب پز کردن بود. گوشت خوک و گوشت گوسفند از زمان سلسله چینگ به دلیل تاثیر رژیم غذایی منچو به طور مساوی در غذاهای پکن ارایه شده است.

تور شهر پکن- غذاهای پکن

غذاهای گوشت خوک به صورت کبابی و خورشتی و خوراک سیرابی خوک در قابلمه های سرامیکی ارایه شده توسط رستوران شاگوئوجو (رستوران قابلمه های سرامیکی) اولین هایی بود که با توجه به ترجیحات غذا خوردن منچو ارایه می شد. این غذاها به تدریج از سوی ساکنان پکن پذیرفته شد.

پکن محل تجمع ادبا و مقامات بود و بسیاری از سرآشپزهای ماهر این افراد را به مقصد پکن دنبال می کردند.

این سرآشپزها غذاهای مختلفی به پایتخت آوردند و طعم غذاهای پکن را غنی تر کردند. غذاهای شاندونگ، هوای یانگ و جیانگ سو- جه جیانگ همه غذاهای پکن را به شدت تحت تاثیر قرار دادند.

از آن جا که شاندونگ در نزدیکی پکن بود، مردم برای شغل یابی و کسب درآمد از آن جا به پکن مهاجرت می کردند و بسیاری مشغول به کار پخت و پز و تحویل غذا می شدند. غذاهای شاندونگ شبیه به غذاهای پکن بود، بنابراین غذاهای آن به سرعت پذیرفته شد. مردم شاندونگ تقریبا انحصار تجارت غذا در پکن را داشتند.

تور شهر پکن- غذاهای پکن

مردم شاندونگ بسیاری از رستوران های معروف پکن از جمله تونگ فنگ تانگ، فوشوئوتانگ، هویی فنگ تانگ، گوانگ هه جو و تونگ هه جو را راه اندازی کردند. تکنیک های سرخ کردن سریع غذاهای شاندونگ و استفاده اش از پیاز تا حد زیادی روی غذاهای پکن تاثیر گذاشت. به عنوان مثال، گوشت گوسفندی سریع سرخ شده، یک غذای محبوب و معمولی در پکن است که از مهارت های آشپزی و روش های طعم دهنده غذاهای شاندونگ استفاده می کند. اکنون، مردم پکن به دلیل تاثیر غذاهای شاندونگ، قبل از تفت سریع غذا، پیازها را در روغن داغ سرخ می کنند.

امتیاز ویدیو ها

تقویم


اطلاعات:
داخلی بین المللی اخبار ایران، افغانستان و تاجیکستان اقتصادی فناوری ورزشی
فرهنگی
اطلاعات فرهنگی مسلمانان علمی و بهداشتی سرگرمی ویدیو موسیقی فرهنگ چین
گردشگری
گزارش ویژه جهان امروز اطلاعات خدماتی دیگر سیمای چین
امبادلات چین و ایران
مبادلات چین و ایران رویداد مهم در تاریخ چین و ایران گزارش تصویری کارشناسان و دانشمندان نمایشگاه دستاوردها
ویدیو
ویدیو
عکس ها
تصاویر گلچین
دانشنامه چین                آموزش زبان چینی