صفحه کنونی:صفحه اصلی > متن

تور شهر پکن- میان وعده های پکن

2019-12-31 11:22:41

میان وعده های پکن شامل تنقلات از بسیاری از اقوام چینی، مانند هان، هوی، مغول و منچوری و همچنین تنقلات امپریالیستی از سلسله مینگ و چینگ است.

میان وعده ها طعم خوبی دارند و ارزان قیمت هستند و همین امر باعث محبوبیت بسیار بالایی در میان بیشتر پکنی ها شده است. 10 نمونه از معروف ترین میان وعده های پکن عبارتند از:

تور شهر پکن- میان وعده های پکن

شیر ماش: شیر ماش یک محصول جانبی از فرآوری یک نوع رشته شیشه ای مانند است که به شیر سویا شباهت دارد و از ماش درست می شود. رنگ آن سبز- خاکستری است، طعم آن قدری ترش و شیرین است و کمی بوی تخم مرغ می دهد. اگرچه شکل و بوی شیر ماش به نظر اشتها آور نمی رسد، اما بیشتر پکنی ها نوشیدن آن را دوست دارند، به خصوص در بهار و زمستان. این ماده غذایی بسیار سالم و دارای پروتئین، ویتامینC ، فیبر و قند است.

تور شهر پکن- میان وعده های پکن

نان گندم جوشانده شده در آب گوشت: این میان وعده سنتی پکن است که تاریخش به 100 سال پیش به سلسله چینگ (1644-1911) برمی گردد. نان گندمی پخته شده، توفو، گوشت خرد شده، روده و جگر سفید به قطعات کوچک خرد شده و سپس در آب گوشت جوشانده می شود. با سیر پوره شده، روغن فلفل قرمز تند، سرکه، پنیر سویا، پیاز و گشنیز سرو می شود. وعده غذایی که به زبان چینی "لو جو هوئو شائو" نامیده می شود، در گذشته در میان مردم عادی از محبوبیت بیشتری برخوردار بود، زیرا گوشت خیلی گران بود در حالی که سیرابی و اجزای دیگر قیمت ارزان تری داشت.

تور شهر پکن- میان وعده های پکن

خورشت جگر: "چاو گان"، (Chao gan) یا خورشت جگر، از "گاو ان"، (ao gan) (جگر) و "آو گی" (ao gei)(ریه سرخ شده) درست می شود، هر دو غذای قومی از سلسله سونگ (960-1279) است. مواد تمیز شده پس از جوشاندن در آب، به قطعات کوچک خرد می شود. سپس آن را به سوپ قارچ با سس سیر، پیازچه، زنجبیل خرد شده و جگر می افزایند. سوپ مرغ و سیر پوره شده را باید قبل از آماده شدن برای سرو اضافه کرد. رنگ سوپ قرمز روشن است و جگر و پیازچه های آن لطیف است. چائو گان قبلا به شکل کوفته های کوچک (دامپلینگ) سرو می شد، اما اکنون روش خاصی برای خوردن آن وجود ندارد.

امتیاز ویدیو ها

تقویم


اطلاعات:
داخلی بین المللی اخبار ایران، افغانستان و تاجیکستان اقتصادی فناوری ورزشی
فرهنگی
اطلاعات فرهنگی مسلمانان علمی و بهداشتی سرگرمی ویدیو موسیقی فرهنگ چین
گردشگری
گزارش ویژه جهان امروز اطلاعات خدماتی دیگر سیمای چین
امبادلات چین و ایران
مبادلات چین و ایران رویداد مهم در تاریخ چین و ایران گزارش تصویری کارشناسان و دانشمندان نمایشگاه دستاوردها
ویدیو
ویدیو
عکس ها
تصاویر گلچین
دانشنامه چین                آموزش زبان چینی