صفحه کنونی:صفحه اصلی > متن

تور شهر پکن- خرید در پکن

2020-01-07 17:11:25

این شهر به عنوان پایتخت پنج سلسله چین، دارای قدمتی بیش از هزاران ساله است. پکن از زمان های قدیم به عنوان یک کلان شهر با مشاغل توسعه یافته و اقتصاد پر رونق شناخته می شود. بسیاری از صنعتگران ماهر مدت ها پیش این منطقه را مستقر کرده و مهارت های عالی خود را نسل به نسل منتقل کردند. هنوز در بسیاری از خیابان ها و بازارهای خرید می توان صنایع دستی سنتی با ویژگی های شرقی را پیدا کرد.

خرید کردن در پکن لذت بخش است و شما می توانید چیزهای زیادی خریداری کنید، میناکاری حجره ای، کنده کاری روی عاج، یشم و لاک و الکل به عنوان چهار کار دستی سنتی برتر در این شهر شناخته شده است.

علاوه بر این، عتیقه جات، ابریشم، مروارید، انفیه دان هایی با تصاویری داخل آن و گل مصنوعی نیز ارزش خرید دارد و مورد پسند گردشگران قرار می گیرد. میوه های آب نباتی و شیرینی از همه نوع، آب دهان شما را راه می اندازد و می تواند هدیه خوبی برای دوستانتان باشد.

تور شهر پکن- خرید در پکن

خیابان وانفوجینگ در پکن

خیابان وانفوجینگ در پکن، به عنوان یکی از نمادهای تجاری پکن، شناخته شده ترین و پر رونق ترین خیابان خرید با گرایش مدرن و مد امروزی است. این خیابان واقع در نزدیکی مرکز شهر در منطقه دونگ چنگ، یکی از چهار منطقه تجاری پر رونق در پکن است. طول این خیابان 1600 متر (1 مایل) از خیابان چانگ ان در جنوب تا موزه هنر ملی چین در شمال است.

نام وانفوجینگ خیابانی با سابقه حدود 700 ساله، از دو بخش وانگ فو به معنی (عمارت سلطنتی) و جینگ به معنی (چاه) تشکیل شده است، زیرا در گذشته هشت عمارت سلطنتی و چاهی با آب شیرین در این خیابان وجود داشت.

در حال حاضر شلوغ ترین خیابان این شهر است و هر روز 600 هزار نفر در آن رفت و آمد دارند و در روزهای تعطیل، این تعداد می تواند به یک میلیون و 200 هزار نفر برسد.

به عنوان نخستین منطقه تجاری مشهور در این شهر ، خیابان خرید وانفوجینگ تعداد زیادی از فروشگاه های مختلف و بوتیک ها را در خود جای داده است که برخی از آن ها از مارک های معروف دنیا است.

جدای از آن، بسیاری از فروشگاه های دارای افتخار با کالاهای سنتی نیز وجود دارند که صدها سال در این خیابان قرار گرفته اند. امروزه خیابان وانفوجینگ پکن یک خیابان تجاری مدرن است که می تواند هم تراز با شانزه لیزه پاریس باشد.

تور شهر پکن- خرید در پکن

امتیاز ویدیو ها

تقویم


اطلاعات:
داخلی بین المللی اخبار ایران، افغانستان و تاجیکستان اقتصادی فناوری ورزشی
فرهنگی
اطلاعات فرهنگی مسلمانان علمی و بهداشتی سرگرمی ویدیو موسیقی فرهنگ چین
گردشگری
گزارش ویژه جهان امروز اطلاعات خدماتی دیگر سیمای چین
امبادلات چین و ایران
مبادلات چین و ایران رویداد مهم در تاریخ چین و ایران گزارش تصویری کارشناسان و دانشمندان نمایشگاه دستاوردها
ویدیو
ویدیو
عکس ها
تصاویر گلچین
دانشنامه چین                آموزش زبان چینی