صفحه کنونی:صفحه اصلی > متن

بهار چین فصل شکار گردشگر از سوی کشورهای خارجی

2020-01-21 10:51:19

بهار چین فصل شکار گردشگر از سوی کشورهای خارجی

جشن سال نو از مهم‌ترین تعطیلات سنتی مردم چین به شمار می‌رود. چینی ها هم مثل مردم در هر جای دیگر دنیا، تعطیلات سال نو را بهترین فصل برای سفر می‌دانند. آن ها در این روزها چمدان هایشان را می بندند و به شهرها و کشورهای دیگر سفر می کنند تا با حضور در کنار خانواده ها و اقوام و دوستان و شرکت در برنامه های متنوع با انرژی و نشاط بیشتر بهار را جشن بگیرند. همین شور و اشتیاق هم سبب می شود که همیشه در این فصل ایستگاه‌های مسافربری زمینی، هوایی و دریایی مملو از جمعیت باشد.

اما باید گفت، در کنار برنامه ریزی هایی که هر خانواده برای خود دارد تا بهترین، امن ترین و زیباترین محل را با کم ترین هزینه برای گذراندن تعطیلات خود بیابد، برنامه ریزی های مسوولین کشوری در زمینه های مختلف حمل و نقلی، اماکن تفریحی و امنیتی و رفاهی نیز همگی تاثیر مستقیم و فراوان در چگونگی سفر مسافران دارد. به ویژه برای جمعیت میلیاردی چینی ها که در طول سال اغلب دور از خانواده هایشان در شهرهای دور و نزدیک سپری می کنند و به طور حتم همگی می خواهند که در تعطیلات بهاره به زادگاه وخانه هایشان بازگردند. برای همین امکانات تسهیلاتی و رفاهی برای آن ها از اهمیت بسیار برخوردار است. خوشبختانه در کشور چین مسوولین مربوط همیشه حواسشان به این موضوع بوده و این گونه امکانات برای مردم سال به سال بهتر و بهتر می شود. دولت چین تمام تلاش خود را می‌کند تا مسافران سفری آرام و ایمن داشته

باشند و پس از سپری کردن تعطیلات به سوی خانه‌ و محل کارشان بازگردند.

در این میان، همزمان با ارتقای سطح زندگی شهروندان، بازار داغ مصرف در عید بهاره هم روند خود را حفظ کرده است. در سال 2019 میلادی، مصرف خوراک و نوشیدنی و سیگار در عید بهاره افزایش بسیار داشته، این درحالیست که مصرف رستوران، گردشگری، فرهنگی و تفریحی نیز گرایش رشد سریع خود را دارد.

اما مهم ترین مساله در تعطیلات بهاره، بحث حمل و نقل این جمعیت بزرگ است. ایجاد مسیرهای حمل و نقلی پرسرعت و بزرگراه ها و حتی فرودگاه یکی از این امکانات است.

بهار چین فصل شکار گردشگر از سوی کشورهای خارجی

از سوی دیگر، برپایی جشن عید بهاره از طریق سفر نیز به یکی از روش های اصلی مردم چین تبدیل شده است. در روزهای عید بهاره، تعداد سفر به طور چشمگیر بالا می رود. حالا چین از کشوری که تعداد کمی از مردمش سفر هوایی را تجربه کرده بودند، تبدیل به کشوری شده که میلیون ها تن از شهروندانش نه تنها در داخل بلکه به خارج از کشور هم سفر هوایی دارند. این پیش‌بینی صورت گرفته بود که تا سال ۲۰۲۰ میلادی، شمار گردشگران چینی که به خارج سفر می‌کنند به سالانه ۲۰۰ میلیون نفر برسد.

امتیاز ویدیو ها

تقویم


اطلاعات:
داخلی بین المللی اخبار ایران، افغانستان و تاجیکستان اقتصادی فناوری ورزشی
فرهنگی
اطلاعات فرهنگی مسلمانان علمی و بهداشتی سرگرمی ویدیو موسیقی فرهنگ چین
گردشگری
گزارش ویژه جهان امروز اطلاعات خدماتی دیگر سیمای چین
امبادلات چین و ایران
مبادلات چین و ایران رویداد مهم در تاریخ چین و ایران گزارش تصویری کارشناسان و دانشمندان نمایشگاه دستاوردها
ویدیو
ویدیو
عکس ها
تصاویر گلچین
دانشنامه چین                آموزش زبان چینی