فارسی

واکنش مثبت مهمانان مجمع توسعه سبز به نامه تبریک رئیس جمهور چین

CMG2024-07-09 16:57:05
Share
Share this with Close
Messenger Pinterest LinkedIn

شی جین پینگ، رئیس جمهوری خلق چین در پیام تبریک خود به برگزاری مجمع توسعه سبز کشورهای سازمان همکاری شانگهای، تاکید کرد: چین به عنوان رئیس دوره‌ای جدید این سازمان مایل است تا به اتفاق دیگر طرف‌ها ضمن پایبندی بر روحیه شانگهای، از طریق پیشبرد توسعه سبز، صفحه جدیدی در توسعه مشترک سازمان گشوده و یک جامعه با سرنوشت مشترک و روابط نزدیکتر را در میان کشورهای سازمان همکاری شانگهای ایجاد کند.

مهمانان این مجمع گفتند که حفاظت از محیط زیست و ترویج توسعه سبز توافق کشورهای سازمان همکاری شانگهای است.

علی سلاجقه، معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان حفاظت محیط زیست ایران با ابراز تشکر از پیام تبریک رئیس جمهور شی جین پینگ، گفت: آلودگی محیط زیست و تخریب تنوع زیستی از مشکلات رایج بشر است. ایران از تلاش‌های کشورهای سازمان همکاری شانگهای در زمینه همکاری‌های حفاظت از محیط زیست استقبال می‌کند و معتقد است که تقویت همکاری‌ها بین کشورهای این سازمان موجب توسعه سبز در منطقه خواهد شد.

وی همچنین گفت: سازمان همکاری شانگهای با پایبندی به چندجانبه گرایی، برای به اشتراک گزاری داده ها و اطلاعات، اعزام کارشناسان، تبادلات تجربیات و ارتقای روند همکاری حفاظت از محیط زیست بین کشورهای سازمان مفید است. ایران به عنوان عضوی از سازمان همکاری شانگهای اقدامات فعالی را برای حفاظت از محیط زیست و تنوع زیستی انجام می دهد.

سید غلام مصطفی، نایب رئیس مجلس پاکستان گفت: مجمع توسعه سبز کشورهای سازمان همکاری شانگهای به یکی دیگر از پلتفرم های گفتگوی مهم برای حفاظت از کره زمین تبدیل شده است. برگزاری این مجمع در طول «سال زیست محیطی سازمان همکاری شانگهای» نشان می دهد که این همکاری‌های موثر بین کشورهای عضو در زمینه های کلیدی ترویج می شود.

Messenger Pinterest LinkedIn