صفحه کنونی:صفحه اصلی > خبرها > اقتصادی > متن

رشد باثبات اقتصاد چین در ماه آوریل سال جاری

2019-05-16 10:43:00

لیو یی نونگ سخنگوی اداره ملی آمار چین روز سه شنبه 24 اردیبهشت (14 مه) در نشست خبری دفتر مطبوعاتی شورای دولتی اعلام کرد، اقتصاد چین در ماه آوریل در مسیر منطقی قرار داشته و روند رشد با ثبات خود را حفظ کرده است.

این مقام افزود: از نظر شاخص تولید، صنایع خدماتی چین در ماه آوریل رشدی نسبتاً سریع داشته‎اند و صنایع خدماتی مدرن روند رشد مطلوبی از خود نشان داده‎اند و تولیدات صنعتی با ثبات مانده و صنایع جدید و تولید فرآورده‎های جدید نیز به سرعت در حال رشد است. لیو آی هوا گفت: شاخص تولیدات صنایع خدماتی در سراسر چین در ماه آوریل رشد 7.4 درصدی داشته و ارتباطات، نرم افزار و فناوری اطلاعات، اجاره و بازرگانی در مقایسه با دوره مشابه سال گذشته به ترتیب 25 و 8.1 درصد افزایش یافته‎اند که سرعت این دو بخش به ترتیب 17.6 و 0.7 درصد سریع تر از شاخص تولیدات صنعت خدماتی سراسری هستند. در ماه آوریل، ارزش افزوده صنایع با درآمد سالانه بیش از 5 میلیون یوان، درمقایسه با دوره مشابه سال گذشته 5.4 درصد افزایش یافته و ارزش افزوده صنایع تولیدی فناوری پیشرفته و جدید درمقایسه با دوره مشابه سال گذشته 11.2 درصد افزایش یافته است.

با مینگ معاون دفتر بازار بین‎المللی پژوهشگاه همکاری تجارت و اقتصاد بین المللی وزارت بازرگانی چین دراین مورد گفت، آمار نشان می دهد که توسعه اقتصاد چین نه تنها مقیاس مناسب توسعه خود را حفظ کرده، بلکه کیفیت توسعه نیز به تدریج ارتقا یافته است.

از لحاظ شاخص تقاضا، بازار مصرف چین در ماه آوریل رشد باثبات خود را حفظ کرده است. خرده فروشی اینترنتی سریعا توسعه یافته و سرمایه گذاری رشد باثبات داشته و همین طور سرمایه گذاری در صنایع فناوری پیشرفته و جدید افزایش سریع داشته و صادرات و واردات نیز فزونی گرفته و ساختار تجاری پی در پی بهبوده یافته است. لیو آی هوا سخنگوی اداره ملی آمار چین گفت، میزان سرمایه گذاری از ماه های ژانویه تا آوریل 6.1 درصد افزایش یافته که درمقایسه با دوره مشابه سال گذشته 0.2 درصد افزایش نشان می‎دهد. از لحاظ مصرف نیز، مصرفی کالاها و خدماتی به طور کلی رشد سریعی دارند و ارزش کل خرده فروشی مصرفی اجتماعی در چهار ماه اول امسال در مقایسه با دوره مشابه سال گذشته 8 درصد افزایش یافت. واردات و صادرات در این بخش 6.5 درصد رشد از خود نشان داده و سرعت خود را حفظ کرده است.

لیو آی هوا گفت، اکنون محیط خارجی همچنان پیچیده است و عوامل بی ثباتی و نا معلوم افزایش پیدا کرده، تناقض ساختاری نیز شدید است. به طور کلی اقتصاد چین با فشار کاهش سرعت رشد مواجه است اما از لحاظ شاخص های عمده، رشد باثبات و رو به توسعه نسبتا سریع خود را حفظ کرده است. چه از لحاظ رشد اقتصادی و چه از لحاظ اشتغال زایی، قیمت کالاها و نیروی بازاری، گردش اقتصادی چین در مسیری مناسب قرار دارد.

امتیاز ویدیو ها

تقویم


اطلاعات:
داخلی بین المللی اخبار ایران، افغانستان و تاجیکستان اقتصادی فناوری ورزشی
فرهنگی
اطلاعات فرهنگی مسلمانان علمی و بهداشتی سرگرمی ویدیو موسیقی فرهنگ چین
گردشگری
گزارش ویژه جهان امروز اطلاعات خدماتی دیگر سیمای چین
امبادلات چین و ایران
مبادلات چین و ایران رویداد مهم در تاریخ چین و ایران گزارش تصویری کارشناسان و دانشمندان نمایشگاه دستاوردها
ویدیو
ویدیو
عکس ها
تصاویر گلچین
دانشنامه چین                آموزش زبان چینی