صفحه کنونی:صفحه اصلی > خبرها > اقتصادی > متن

بحث کاهش تنش در خاورمیانه میان وزیران خارجه عراق، مصر و اردن

2019-08-05 11:27:16

وزیران خارجه عراق، مصر و اردن 13 مرداد در بغداد درباره بهبود روابط میان کشورهای عرب و کاهش تنش در منطقه خاورمیانه به بحث و بررسی پرداختند.

به گزارش خبرگزاری شین هوا به نقل از وزارت خارجه عراق، محمد علی الحکیم وزیر خارجه عراق، شامح شکری وزیر خارجه مصر و ایمن الصفدی وزیر خارجه اردن همین روز بحث های خود را بر روی چگونگی پیشبرد روابط میان کشورها، مبارزه با تروریسم، تقویت همکاری‌های اقتصادی و تجاری و بازسازی عراق متمرکز کردند.

محمد علی الحکیم وزیر خارجه عراق در نشست خبری مشترک پس از گفت و گو با همتایان مصری و اردنی خود درباره تنش کنونی میان ایران و آمریکا تاکید کرد، عراق بر حل بحران کنونی از راه صلح آمیز به منظور جلوگیری از وخامت اوضاع پایبند است.

شامح شکری وزیر خارجه مصر نیز در نشست خبری، از اعتقاد کشورش به حل صلح آمیز تنش میان آمریکا و ایران و دیگر بحران‌های منطقه خبر داد.

ایمن الصفدی وزیر خارجه اردن نیز در نشست خبری گفت: هر بحران رخ داده در خاورمیانه به بهای آسیب دیدگی همه کشورهای خاورمیانه به پایان می رسد، از این رو همه سه کشور عراق، مصر و اردن برای اتمام همه بحران های منطقه مشترکا تلاش می کنند.

امتیاز ویدیو ها

تقویم


اطلاعات:
داخلی بین المللی اخبار ایران، افغانستان و تاجیکستان اقتصادی فناوری ورزشی
فرهنگی
اطلاعات فرهنگی مسلمانان علمی و بهداشتی سرگرمی ویدیو موسیقی فرهنگ چین
گردشگری
گزارش ویژه جهان امروز اطلاعات خدماتی دیگر سیمای چین
امبادلات چین و ایران
مبادلات چین و ایران رویداد مهم در تاریخ چین و ایران گزارش تصویری کارشناسان و دانشمندان نمایشگاه دستاوردها
ویدیو
ویدیو
عکس ها
تصاویر گلچین
دانشنامه چین                آموزش زبان چینی