صفحه کنونی:صفحه اصلی > خبرها > داخلی > متن

توجه کاخ سفید به نوسان بازار مالی چین

2015-08-25 13:54:13

در مقابل نوسان شدید بازار مالی چین در روزهای اخیر، دیروز دوشنبه بیست و چهارم اگوست، کاخ سفید آمریکا عنوان کرد، آمریکا امیدوار است که شاهد تسریع بازاری شدن تعین نرخ یوان باشد.

روز دوشنبه برای بازارهای بورس بین المللی "دوشنبه سیاه" بود، چرا که شاخص بورس شانگهای با بزرگ ترین افت در هشت سال گذشته رو به رو شده و میزان افت آن نیز از8 درصد فرا رفت. شاخص بورس ژاپن در مقایسه با یک روز گذشته 4.61 درصد افت کرد. بر اثر افت سنگین بازارهای بورس و نگرانی بازارها، سه شاخص عمده بورس نیویورک، بار دیگر در روز بیست و چهارم اگوست دچار افت شد و شاخص داوجونز، s&p و نزدک به ترتیب 3.57 درصد، 3.94درصد و 3.82درصد کاهش یافت. تحلیلگران بر این باور اند که امکان افزایش نرخ بهره از فدرال رزرو آمریکا باعث نوسان شدید بازارهای مالی جهان شده است، نگرانی جهان از کند شدن رشد اقتصاد چین نیز از آن جمله است.

با اشاره به تاثیر کند شدن رشد اقتصاد چین بر اقتصاد آمریکا و جهان، جاش ارنست، سخنگوی کاخ سفید روز دوشنبه اظهار کرد، کاخ سفید به نوسان شدید بازار سهام چین توجه کرده و وزارت خزانه داری آمریکا نیز تغییرات بازارهای بین المللی از جمله بازار مالی چین را مد نظر قرار می دهد.

وی گفت، اخیرا وزیر خزانه داری آمریکا درباره تنظیم مکانیسم نرخ یوان و روند اصلاحات اقتصادی چین با مقامات چینی به بحث و تبادل نظر نشست. آمریکا بر این باور است که چین باید اصلاحات مالی خود را به پیش سوق داده و با افزایش نرمش پذیری نرخ خود، روند تعیین بازاری نرخ یوان را به پیش سوق دهد.

国际在线

امتیاز ویدیو ها

تقویم


اطلاعات:
داخلی بین المللی اخبار ایران، افغانستان و تاجیکستان اقتصادی فناوری ورزشی
فرهنگی
اطلاعات فرهنگی مسلمانان علمی و بهداشتی سرگرمی ویدیو موسیقی فرهنگ چین
گردشگری
گزارش ویژه جهان امروز اطلاعات خدماتی دیگر سیمای چین
امبادلات چین و ایران
مبادلات چین و ایران رویداد مهم در تاریخ چین و ایران گزارش تصویری کارشناسان و دانشمندان نمایشگاه دستاوردها
ویدیو
ویدیو
عکس ها
تصاویر گلچین
دانشنامه چین                آموزش زبان چینی