صفحه کنونی:صفحه اصلی > خبرها > داخلی > متن

سفر بیش از یک میلیون گردشگر چینی به کامبوج در سال 2017 میلادی

2018-01-08 16:27:08

سفر بیش از یک میلیون گردشگر چینی به کامبوج در سال 2017 میلادی

گزارش وزارت گردشگری کامبوج در روز 5 ژانویه (15 دی) نشان می‌دهد که در سال 2017 میلادی تعداد گردشگران چینی که به کابوج سفر کرده‎اند به بیش از میلیون نفر رسید که در مقایسه با دوره مشابه سال گذشته 45 در صد افزایش یافته‌ و به این ترتیب به یکی از منابع بزرگ‌ گردشگری در کامبوج تبدیل شده ‌است.

در گزارش وزارت گردشگری کامبوج آمده ‌است: در سال گذشته کامبوج پذیرای 5 میلیون و 600 هزار گردشگر خارجی بوده است که بیشتر آن‎ها به شهرانگکور‌وات در استان سیم‎ریپ و استان سیهانوکویل و مناطق دیدنی طبیعی شمال شرقی این کشور سفر کرده‎اند. چین بزرگ‎ترین منبع گردشگران خارجی کامبوج بوده است که باعث ایجاد  620 هزار فرصت شغلی مستقیم در این کشور شده است.

سفر بیش از یک میلیون گردشگر چینی به کامبوج در سال 2017 میلادی

تونگ‎ خون، وزیر گردشگری کامبوج در همین رابطه گفت: کامبوج، چین را به عنوان مهم‌ترین منبع گردشگران خارجی خود می‎داند و امیدوار است که در سال 2020 میلادی دست‌کم پذیرای 2 میلیون گردشگر چینی باشد. کامبوج در حال اجرای اقدامات و سیاست‎هایی در راستای بازسازی گردشگری در این کشور است که از آن جمله می‎توان به امکان پرداخت با یوان چین، اضافه کردن تابلوهای راهنما به زبان چینی، استخدام کارمندان مسلط به زبان چینی و ارائه‎ی تبلیغات گردشگری به زبان چینی اشاره کرد.   

امتیاز ویدیو ها

تقویم


اطلاعات:
داخلی بین المللی اخبار ایران، افغانستان و تاجیکستان اقتصادی فناوری ورزشی
فرهنگی
اطلاعات فرهنگی مسلمانان علمی و بهداشتی سرگرمی ویدیو موسیقی فرهنگ چین
گردشگری
گزارش ویژه جهان امروز اطلاعات خدماتی دیگر سیمای چین
امبادلات چین و ایران
مبادلات چین و ایران رویداد مهم در تاریخ چین و ایران گزارش تصویری کارشناسان و دانشمندان نمایشگاه دستاوردها
ویدیو
ویدیو
عکس ها
تصاویر گلچین
دانشنامه چین                آموزش زبان چینی