صفحه کنونی:صفحه اصلی > خبرها > داخلی > متن

پیشرفت چشمگیرمنطقۀ جدید شیونگ ان ظرف یک سال پس از تاسیس آن

2018-04-07 17:42:05 CRI

یکم آوریل مصادف با نخستین سالگرد تاسیس منطقه جدید شیونگ ان است. با توجه به تقاضای توسعه مطرح شده از سوی شی جین پینگ بنا بر اصول «دیدگاه جهانی، استاندارد بین المللی، ویژگی چینی و توسعۀ بالادستی»، ظرف یک سال اخیر، منطقۀ جدید شیونگ آن در ساخت پروژه های بزرگ و ارتقاء سطح زندگی مردم و افزایش فرصتهای شغلی به دستاوردهای چشمگیری رسیده است.

یکم آوریل سال 2017، دولت مرکزی چین تاسیس منطقه جدید شیونگ ان را اعلام کرد؛ این منطقه در داخل شهر «بائو دینگ» از استان هه بی در شمال چین واقع شده و عبارتند از سه شهرستان «شیونگ شیان»، «رونگ چن» و «آن شین» و مناطق حاشیه آن.

پس از یک سال توسعه، الان در شمال روستای «ما جوانگ» شهرستان رونگ چن، پروژۀ ساخت بخش عمدۀ مرکز خدمات شهروندان شیونگ ان که نماد ساختمانی شیونگ ان نام دارد، به پایان رسید. آقای یانگ جونگ دستیار مدیر شرکت گروهی شیونگ انِ چین گفت: هر کدام از طراحان این ساختمان «کیفیت ویژۀ شیونگ ان» را در آن به نمایش گذاشت است.

وی گفت:«دیدگاه طراحی معماری سنتی دیگر به درد شیونگ ان امروز نمی خورد. معماریهای با صرفه جویی در انرژی و دیدگاه ساخت سبزی، بنیاد آینده شیونگ ان به شمار می رود. برای مثال، استفاده از ساخت ترکیبهای فولادی باعث کم شدن 80 درصد زبالۀ محلی و افزایش 40 درصد سرعت ساخت پروژه می شود.

مرکز خدمات شهروندان شیونگ ان پس از انجام کل پروژه، کارهای «خدمات اداری، رونمایی برنامه ریزی شهرداری و دفتر موسسات» را بر عهده خواهد گرفت. یانگ جونگ گفت: این مرکز هم نمونه ای از عملی شدن دیدگاه توسعه بالادستی منطقه جدید شیونگ ان به حساب می آید.

وی گفت:«ما یک منطقۀ هوشمند مینیاتوری می سازیم که مردم در آن می توانند با خودروی بی راننده به مقصد برسند و اگر بستۀ پیک داشته باشند، بسته با خودروهای بی راننده به محل کارشان برسد.

پایان فوریه امسال، پروژه ساخت راه آهن پکن - شیونگ ان رسماً راه اندازی شد. این پروژه اولین پروژۀ بزرگ حمل و نقل منطقه جدید شیونگ ان بود و پس از انجام آن، سفر از پکن تا شیونگ ان تنها سی دقیقه طول می کشد و این راه آهن با ظرفیت سرعت 250 کیلومتر بر ساعت در سپتامبر سال 2019 همراه فرودگاه جدید پکن آغاز به فعالیت خواهد کرد.

طبق برنامۀ چین درباره ایجاد گروهی سکوهای نوآوری در سطح کشور و تقاضای توسعه با محرکۀ نوآوری، منطقۀ جدید شیونگ ان فعالیتهای غیر پایتختی پکن را بر عهده می گیرد و ساختار شهری منطقه ایجاد می شود.

امتیاز ویدیو ها

تقویم


اطلاعات:
داخلی بین المللی اخبار ایران، افغانستان و تاجیکستان اقتصادی فناوری ورزشی
فرهنگی
اطلاعات فرهنگی مسلمانان علمی و بهداشتی سرگرمی ویدیو موسیقی فرهنگ چین
گردشگری
گزارش ویژه جهان امروز اطلاعات خدماتی دیگر سیمای چین
امبادلات چین و ایران
مبادلات چین و ایران رویداد مهم در تاریخ چین و ایران گزارش تصویری کارشناسان و دانشمندان نمایشگاه دستاوردها
ویدیو
ویدیو
عکس ها
تصاویر گلچین
دانشنامه چین                آموزش زبان چینی