صفحه کنونی:صفحه اصلی > خبرها > داخلی > متن

شین جین پینگ از سواحل رود یانگ تسه بازدید کرد

2018-04-25 11:41:31 CRI

شی جین پینگ دبیر کل کمیته مرکزی حزب کمونیست، رییس جمهور و رییس کمیسیون نظامی مرکزی چین ۲۴ آوریل با هواپیما از پکن وارد شهر یی چانگ استان هو بی شد و کارهای بهسازی محیط زیست رود یانگ تسه و ساخت و ساز نوار اقتصادی رود یانگ تسه را بازدید و بررسی کرد. شی جین پینگ اظهار کرد در ساخت و ساز نوار اقتصادی رود یانگ تسه باید بهسازی محیط زیست را در مقام اول قرار داد و از رود «مادر ملت چین» به خوبی پاسداری کرد.

پیش از ظهر سه شنبه شی جین پینگ وارد پارک صنعتی مصالح جدید گروه شین فا واقع در کرانه رود یانگ تسه شد و با کارهای حفاظت از محیط زیست و توسعه فعالیت این شرکت شیمیایی آشنا شد.

گروه شی فا بزرگترین شرکت مهاجرتی منطقۀ مخزن سان شیا و نیز بزرگترین موسسه شیمیایی فسفر کشور است. در حال حاضر پارک صنعتی مصالح جدید به طور عمده مصالح جدیدی مانند سیلیکون و میکرو الکترونیک تولید می کند، همه پروژه ها طبق نقشه صنایع تجدیدپذیر احداث می شود، نسبت بازیافت اتلاف گاز، فاضلاب وضایعات زباله به نزدیک صد درصد رسیده است.

شی جین پینگ در جریان بازدید عنوان کرد که ساخت و ساز نوار اقتصادی رود یانگ تسه باید طبق قانون صورت گیرد و ضمن حفاظت از محیط زیست، صنایع مناسب بسط و توسعه یابد.

وی گفت: «در ساخت و ساز نوار اقتصادی یانگ تسه اول باید مقررات قانونی تدوین شود، باید بهسازی محیط زیست رود یانگ تسه را در مقام اول قرار دهیم، از «رود مادر ملت چین» به خوبی دفاع کنیم، نباید به عمران گسترده و تخریب کننده بپردازیم. شما در این زمین در صدر هستید، آرزومندم مؤسسه شما در راه توسعۀ علمی و پایدار به خوبی فعالیت کند.»

بعد از ظهر همین روز شی جین پینگ وارد دهکده شو جیا چون روستای تای پینگ شی در نزدیکی سد سان شیا شد و با تحولات و توسعه این دهکدۀ مهاجرین آشنا شد. چند ساکن روستایی که مشغول شستن لباس بودند، به دبیر کل گفتند، در گذشته در کنار رود لباس می شستند، حالا در دهکده حوضچۀ مخصوص لباسشویی احداث شده، همچنین آب لوله کشی نصب شده است، فاضلاب به طور متمرکز تصفیه می شود، هم عادات زندگی مردم مورد احترام است هم محیط زیست مورد حفاظت قرار گرفته است.

یکی از ساکنان دهکده: آب لباسشویی به کارخانۀ فرآوری فاضلاب جریان می یابد و بعد از تصفیه به رود یانگ تسه می رود.

دبیر کل: خیلی خوشحال شدم که شما زندگی خوبی سپری می کنید.

 

در اتاق خدمات مردمی دهکده شو جیا چون، شی جین پینگ با خرسندی آواز «پیمان اعضای حزب» را که چند مقام دهکده با هنر سنتی «آهنگ طبل ماهیگیری» اجرا کردند، گوش کرد.

امتیاز ویدیو ها

تقویم


اطلاعات:
داخلی بین المللی اخبار ایران، افغانستان و تاجیکستان اقتصادی فناوری ورزشی
فرهنگی
اطلاعات فرهنگی مسلمانان علمی و بهداشتی سرگرمی ویدیو موسیقی فرهنگ چین
گردشگری
گزارش ویژه جهان امروز اطلاعات خدماتی دیگر سیمای چین
امبادلات چین و ایران
مبادلات چین و ایران رویداد مهم در تاریخ چین و ایران گزارش تصویری کارشناسان و دانشمندان نمایشگاه دستاوردها
ویدیو
ویدیو
عکس ها
تصاویر گلچین
دانشنامه چین                آموزش زبان چینی