صفحه کنونی:صفحه اصلی > خبرها > داخلی > متن

ادامۀ سفر شی جین پینگ بر رود یانگ تسه

2018-04-26 11:29:48 CRI

شی جین پینگ دبیر کل کمیته مرکزی حزب کمونیست، رییس جمهور و رییس کمیسیون نظامی مرکزی چین ۲۵ آوریل با قایق به سفر خود بر رود یانگ تسه ادامه داد و محیط زیست و از توسعه کرانه های رود یانگ تسه بازدید و گزارشهایی مانند کشتیرانی در رود یانگ تسه و مهار مسیر کشتیرانی، کنترل جریان رود و پروژه سد حافظ و مهار اسکله های غیر قانونی را استماع کرد. وی توسعه نوار اقتصادی رود یانگ تسه را فوق العاده مهم دانست و بر توسعه باثبات منطقه تاکید کرد.

«راه کشتیرانی رود یانگ تسه هر روز اینقدر شلوغ است؟ شامگاه کشتیها هم عبور می کنند؟...»

پیش از ظهر ۲۵ آوریل، دبیر کل شی جین پینگ در اسکله بندر جین جوئو سوار کشتی «شماره یک رود یانگ تسه» شد و در جریان سفر به طور مفصل با کارهای مهار مسیر اصلی کشتیرانی رود یانگ تسه و اقدامات حفاظتی سد جین جیانگ آشنا شد و گزارشهای مربوط گوش کرد. وی اظهار کرد که رابطۀ انسان و آب بسیار مهم است، چند تمدن جهان از رودخانه های بزرگ سرچشمه گرفته است. انسان به آب نیازمند است، اما سیلاب نیز یکی از فاجعه های اصلی بشر به شمار میرود.

وی گفت: انسان در جریان همزیستی و مبارزه با طبیعت پیوسته به پیش رفته است، انسجام و هماهنگی نشانۀ تعادل همزیستی است، اما دست یافتن به انسجام به مبارزات فراوانی نیاز دارد. ملت چین ملتی است که در جریان مبارزه با بلایای طبیعی توسعه یافته است و سیلاب هنوز یکی از شدیدترین بلایای طبیعی پیش روی ما است. در جریان تحقق هدف دو صد ساله، باید نقائص در پیشگیری و کاهش تاثیرات بلایای طبیعی بررسی و اقدامات راهبردی اتخاذ شود. «

رییس جمهور چین در اشاره به توسعه نوار اقتصادی رود یانگ تسه اظهار کرد: نوار اقتصادی رود یانگ تسه واحد بسته ای نیست بلکه به ۱۱ استان مرتبط است، باید با اندیشه واحد و با هماهنگی همه جانبه گام باثباتی برداشت. هدف از این بازدید یکپارچگی اندیشه و هدایت هدفمند است.

او افزود: در جریان توسعه نوار اقتصادی رود یانگ تسه اول باید احکام ممنوعیت تدوین شود؛ این پیش شرط است. در غیر این صورت، همانطور که وقتی دربارۀ توسعۀه بزرگ صحبت می کنیم، همه با بی نظمی دنبال اسکله ها و شن و ماسه می رفتند، کارخانه ها افتتاح و فاضلابها تخلیه می شد، بدین ترتیب دوباره به مدل قدیمی و بد بر می گردیم، یعنی از تخریب محیط زیست به مهار و بهسازی آن. لذا باید حریم محیط زیست را ایجاد کنیم، توسعه باید سبز و پایدار باشد. توسعۀ نوار اقتصادی رود یانگ تسه فوق العاده مهم است. هر گامی را باید با ثبات برداشت.


بعد از ظهر همین روز شی جین پینگ پس از بازدید در کشتی، با خودرو به شهر یو یانگ استان هو نان رفت و از اسکلۀ هوا لونگ شهرستان جون شان واقع در کرانۀ رود یانگ تسه بازدید کرد. در این اسکله فعالیت غیرقانونی جمع آوری شن و ماسه وجود داشت، حالا بهسازی شده و همه جا سرسبز است. شی جین پینگ از یک ایستگاه ناظر محیط زیست بازدید کرد و وضعیت اجرایی در منطقه حفاظت شدۀ دریاچه دونگ تینگ شرقی را از نزدیک دید. وی حاضران را به دفاع خوب از رود یانگ تسه و بهسازی محیط زیست تشویق کرد.

امتیاز ویدیو ها

تقویم


اطلاعات:
داخلی بین المللی اخبار ایران، افغانستان و تاجیکستان اقتصادی فناوری ورزشی
فرهنگی
اطلاعات فرهنگی مسلمانان علمی و بهداشتی سرگرمی ویدیو موسیقی فرهنگ چین
گردشگری
گزارش ویژه جهان امروز اطلاعات خدماتی دیگر سیمای چین
امبادلات چین و ایران
مبادلات چین و ایران رویداد مهم در تاریخ چین و ایران گزارش تصویری کارشناسان و دانشمندان نمایشگاه دستاوردها
ویدیو
ویدیو
عکس ها
تصاویر گلچین
دانشنامه چین                آموزش زبان چینی