صفحه کنونی:صفحه اصلی > خبرها > داخلی > متن

اظهارات کارشناس چین درباره توسعه موسسات خودروسازی چین در خارج از کشور

2018-04-27 09:03:02

پانزدهمین دوره نمایشگاه بین‌المللی خودروی پکن از ۷ تا ۱۴ اردیبهشت با حضور ۱۲۰۰ خودروساز از ۱۴ کشور جهان در محل نمایشگاه‌های بین‌المللی پکن برگزار می شود. در حال حاضر تولیدات چین در سراسر جهان دیده می شود. چین "کارخانه جهان"نام گرفته است، اما اختلاف نظر در ارزیابی طرف های مختلف درباره ساخت چین یا تولیدات آن وجود دارد. موسسات خودروسازی چین در سال های اخیر با در پیش گرفتن تدابیر برای کیفیت تولیدات و تقویت نفوذ خود در خارج از کشور تلاش کرده اند. در حاشیه نمایشگاه بین المللی خودروی پکن، بعد از ظهر 25 آوریل، سایت چاینا با تشکیل هیات خبرنگاران چینی و خارجی از گروه رسانه ای چین یک نشست برگزار کرد، شرکت کنندگان با کارشناس تخصصی چین درباره توسعه موسسات چین و بازاریابی آن ها در خارج از کشور تبادل نظر کردند.

بخش فارسی رادیو بین المللی چین سوال کرد: در حال حاضر، بعضی موسسات خودروسازی چین وارد بازار ایران شده اند. برخی موسسات خودروسازی چین مانند شرکت خودرو سازی چری با همکاری با ایران در داخل کشور ایران به تولید خودرو می پردازند. تولیدات این شرکت کماکان پرفروش است. اما نکته قابل توجه این است که مصرف کنندگان درباره کیفیت این خودروها اختلاف نظر دارند. برخی مصرف کننگان معتقدند که کیفیت آن در مقایسه با تولیدات آمریکایی و آلمانی کماکان خوب نیست. آیا موسسات خودروسازی چین به این امر توجه کرده و برای بهبود این وضعیت تدابیری در پیش گرفته اند؟

جیا شین گوانگ، عضو دایمی سازمان حمل و نقل چین در پاسخ به این پرسش گفت: در حقیقت، اکنون وضعیت اقتصاد ایران خوب نیست. اکنون در ایران تنها یک کارخانه خودروی پژو 307 تولید دارد. خودروهای چین با قیمت نسبتا پایین در بازار ایران از اولویت برخوردار است. اما هماهنگی دو طرف باید بیشتر تقویت یابد تا خودروهای تولید شده هم به نیاز مصرف کنندگان پاسخ دهد و هم مورد رضایت آن ها قرار گیرد. دولت های محلی قصد دارند برای کشورهای خارجی موسسات خودروسازی چین را راه اندازی کرده و در آن کشورها کارخانه بنا کنند. اکنون توانایی موسسات چین در زمینه تحقیقات و ارتقای کیفیت تولیدات خود افزایش یافته است. چگونگی انتقال این تولیدات جدید به کشورهای دیگر یک مساله مهم است.

این کارشناس چینی در پاسخ به سوال خبرنگاران درباره انتقال یا فروش تازه ترین تولیدات خودروهای موسسات چین به خارج از کشور گفت: کشورها می خواهند تازه ترین تولیدات موسسات چین را وارد بازار خود کنند. اما به دلایل مختلف و بر اساس سیاست محلی و استاندارد متفاوت در کشورهای مختلف این امر نیز به زمان بیشتر نیاز دارد.

امتیاز ویدیو ها

تقویم


اطلاعات:
داخلی بین المللی اخبار ایران، افغانستان و تاجیکستان اقتصادی فناوری ورزشی
فرهنگی
اطلاعات فرهنگی مسلمانان علمی و بهداشتی سرگرمی ویدیو موسیقی فرهنگ چین
گردشگری
گزارش ویژه جهان امروز اطلاعات خدماتی دیگر سیمای چین
امبادلات چین و ایران
مبادلات چین و ایران رویداد مهم در تاریخ چین و ایران گزارش تصویری کارشناسان و دانشمندان نمایشگاه دستاوردها
ویدیو
ویدیو
عکس ها
تصاویر گلچین
دانشنامه چین                آموزش زبان چینی