صفحه کنونی:صفحه اصلی > خبرها > داخلی > متن

بازتابهای گرم نسبت به پیشنهاد شی جین پینگ درباره ایجاد جامعه با سرنوشت مشترک

2018-06-11 10:25:12 CRI
هیجدهمین نشست شورای کشورهای عضو سازمان همکاری شانگهای بعد از ظهر10 ژوئن در چینگ دائو استان شان دونگ با موفقیت به پایان رسید. شی جین پینگ رییس جمهوری خلق چین در نخستین سخنرانی این نشست تأکید کرد که باید روحیه شانگهای بیش از پیش ترویج و جامعه سازمان همکاری شانگهای با سرنوشت مشترک برقرار شود، این پیشنهاد در میان نمایندگان و دانشمندان و کارشناسان حاضر بازتابهای گرمی به دنبال داشته است.

شی جین پینگ به عنوان ریاست کشور میزبان سازمان همکاری شانگهای در آئین گشایش نطقی با عنوان«ترویج روحیه شانگهای و برقراری جامعه با سرنوشت مشترک» را ایراد کرد، وی ابتدا از حضور نخست وزیر هند و رییس جمهور پاکستان در نشست سران چینگ دائو به عنوان رهبران کشورهای عضو سازمان استقبال و خاطر نشان کرد نشست چینگ دائو به عنوان اولین نشست سران پس از افزایش اعضای سازمان حائز اهمیت ویژه است.

شی جین پینگ عنوان کرد سازمان همکاری شانگهای ظرف 17 سال پس از تاسیس، به موفقیت های بزرگ رسیده است. کشورهای عضو سازمان همکاری شانگهای یک روابط مشارکت سازنده ایجاد کرده اند که بر اساس عدم تعهد، عدم تقابل است و طرف ثالثی را هدف قرار نمی دهد. وی این موضوع را نوآوری مهم در تئوری و فعالیت های روابط بین المللی و ایجاد مدل جدید همکاری منطقه ای و ادای سهم جدید برای صلح و توسعه منطقه خواند.

رایزن سفارت روسیه در چین و نماینده دائمی روسیه در دبیرخانه سازمان همکاری شانگهای هنگام مصاحبه با خبرنگار رادیو بین المللی چین گفت سخنان شی جین پینگ قضاوت واضح درباره وضعیت منطقه وجهان و نیز تحلیل دقیق از همکاری های گسترده کشورهای عضو در چهارچوپ سازمان همکاری شانگهای است.

وی گفت:رییس جمهور شی جین پینگ در سخنان خود ارزیابی و قضاوت دقیق از وضعیت منطقه و جهان را اتخاذ کرده است. وی همچنین از همکاریها در سه قلمرو کلیدی سیاست و امنیت و اقتصاد منطقه و همچنین همکاری امور انسانی بطور دقیق تحلیل کرد. افزون بر آن رییس جمهور شی جین پینگ پیشنهادهای جالبی مطرح کرد. به باور من این پیشنهادها مورد پشتیبانی کشورهای عضو قرار گرفته و به اجرا در می آید.

شی جین پینگ در سخنرانی خود عنوان کرد علت اصلی آن که سازمان همکاری شانگهای همواره قدرت حیاتی فراوان و نیروی محرکه قوی خود را حفظ کرده‌، این است که "روحیه شانگهای" را نوآورانه مطرح کرده و آن را به اجرا رسانده‌‌ است. روحیه شانگهای مبنی بر اعتماد و منافع متقابل، برابری، مشورت و احترام به تمدن‌های متنوع و جست و جوی پیشرفت مشترک است.

امتیاز ویدیو ها

تقویم


اطلاعات:
داخلی بین المللی اخبار ایران، افغانستان و تاجیکستان اقتصادی فناوری ورزشی
فرهنگی
اطلاعات فرهنگی مسلمانان علمی و بهداشتی سرگرمی ویدیو موسیقی فرهنگ چین
گردشگری
گزارش ویژه جهان امروز اطلاعات خدماتی دیگر سیمای چین
امبادلات چین و ایران
مبادلات چین و ایران رویداد مهم در تاریخ چین و ایران گزارش تصویری کارشناسان و دانشمندان نمایشگاه دستاوردها
ویدیو
ویدیو
عکس ها
تصاویر گلچین
دانشنامه چین                آموزش زبان چینی