صفحه کنونی:صفحه اصلی > خبرها > داخلی > متن

برگزاری مراسم گرامیداشت شصتمین سالگرد تاسیس منطقه خودمختار "هویی‎نشین" نینگ‎شیا

2018-09-20 20:35:14

منط

برگزاری مراسم گرامیداشت شصتمین سالگرد تاسیس منطقه خودمختار "هویی‎نشین" نینگ‎شیا

قه خودمختار "هویی‎نشین" نینگ‎شیا، یکی از پنج منطقه خودمختار اقلیت‎های قومی در چین است که امروز پنجشنبه 29 شهریور (20 سپتامبر) مراسم گرامیداشت شصتمین سالگرد تاسیس آن برگزار شد. به همین مناسبت کمیته مرکزی حزب کمونیست، کمیته دائمی مجلس ملی نمایندگان خلق، شورای دولتی، کنفرانس مشورت سیاسی و کمیته نظامی مرکزی چین هر یک در پیام‌های جداگانه این روز را تبریک گفتند و وانگ یانگ عضو دائمی اداره سیاسی کمیته مرکزی حزب کمونیست و رییس کنفرانس مشورت سیاسی خلق چین نیز در راس هیأت نمایندگی کمیته مرکزی حزب در این کنفرانس حضور یافت و به ایراد سخنرانی پرداخت.

این مراسم بعد از ظهر امروز، در ورزشگاه "هه‎لن‎شان" شهر "این چوان" برگزار شد. خانم سون چون لان، عضو اداره سیاسی کمیته مرکزی حزب و معاون نخست وزیر چین ضمن قرائت پیام‌های تبریک نهادهای مختلف و عالی ارزیابی کردن دست‌آوردهای منطقه خودمختار هویی‎نشین نینگ‎شیا در شصت سال گذشته گفت:

"طی شصت سال گذشته و به ویژه از زمان اجرای سیاست اصلاحات و درهای باز، منطقه نینگ‎شیا شاهد تغییرات تاریخی فوق العاده بوده است. با توجه به توسعه سریع اقتصادی و زیرساختی، این منطقه در زمینه‎های اجتماعی مختلف با توسعه همه‌جانبه روبه‎رو بوده و سطح زندگی مردم به میزان چشمگیری ارتقا پیدا کرده است. امروز فقرزدایی در این منطقه در حال دست یافتن به اهداف از پیش تعیین شده است، هماهنگی، صلح و ثبات اجتماعی به خوبی حفظ شده، از محیط زیست منطقه با تمام توان حفاظت می‎شود و از این نظر، نقش دیده‎بان حفاظت از محیط زیست در شمال غربی کشور را بر عهده دارد.

برگزاری مراسم گرامیداشت شصتمین سالگرد تاسیس منطقه خودمختار "هویی‎نشین" نینگ‎شیا

منطقه نینگ شیا به عنوان یکی از خواستگاه‎های اصلی تمدن چین سر آغاز رود زرد و گذرگاهی مهم برای مبادلات تجاری بین شرق و غرب در جاده ابریشم قدیمی به شمار می‎رود تا جایی که به آن "بهشت بیابان" می‎گویند. منطقه خودمختار هویی‎نشین نینگ‎شیا در اکتبر سال 1958 میلادی تأسیس ش و امروز بزرگ‎ترین منطقه "هویی‎نشین" در چین به شمار می‎رود.

بر اساس آمار، میزان کل تولید این منطقه در سال 2017 در مقایسه با نخستین سال تأسیس، هزار و 53 برابر افزایش پیدا کرد و برای نخستین بار میزان تولید سرانه آن به بیش از 50 هزار یوان رسید. با بهبود مداوم ساختار اقتصادی، درصد شهرنشینی در این منطقه به 58 درصد رسید و برای نخستین بار صنایع خدماتی به جای صنایع تولیدی صاحب رده نخست صنایع منطقه شدند. امروز شاهد آن هستیم که فقرزدایی در منطقه به دست‌آوردهایی مهم رسید و برای پنجمین سال متوالی، در مجموع با کاهش 720 هزار نفر از جمعیت تهیدست منطقه، سه چهارم از کل جمعیت فقیر نینگ‎شیا از فقر رهایی یافته‎اند.

امتیاز ویدیو ها

تقویم


اطلاعات:
داخلی بین المللی اخبار ایران، افغانستان و تاجیکستان اقتصادی فناوری ورزشی
فرهنگی
اطلاعات فرهنگی مسلمانان علمی و بهداشتی سرگرمی ویدیو موسیقی فرهنگ چین
گردشگری
گزارش ویژه جهان امروز اطلاعات خدماتی دیگر سیمای چین
امبادلات چین و ایران
مبادلات چین و ایران رویداد مهم در تاریخ چین و ایران گزارش تصویری کارشناسان و دانشمندان نمایشگاه دستاوردها
ویدیو
ویدیو
عکس ها
تصاویر گلچین
دانشنامه چین                آموزش زبان چینی