صفحه کنونی:صفحه اصلی > خبرها > داخلی > متن

آغوش باز خانه های قدیمی شانگهای در استقبال از میهمانان

2018-10-30 19:24:26

آغوش باز خانه های قدیمی شانگهای در استقبال از میهمانان

بلوک های مسکونی قدیمی در منطقه "هونگ کو" شهر شانگهای همیشه برای "پان ژونگ دان" جذاب است چراکه در این جا راه ها و کوچه ها پیچ در پیچ است و بازارهای کوچک هنوز حیات خود را حفظ کرده و خانه های به سبک معماری "شی کو من" (نوعی سبک معماری ترکیبی چینی و غربی مخصوص شانگهای) همچنان مثل سیمای آن در یکصد سال گذشته است.

این بانوی سی و خرده ای ساله در این جا متولد و بزرگ شد. این محله واقع در شمال رود "سو جو"، بلوک های مسکونی قدیمی فراوانی دارد و از جمله مناطق شهری است که فروشگاه های بزرگ و آسمان خراش در آن دیده نمی شود، به همین ترتیب، عاری از تورهای گردشگری است.

پان می گوید: حال و هوای باستانی این جا را دوست دارم. در یکی از کوچه های این جا به دنیا آمدم و بزرگ شدم و دوست دارم مهمانانم نیز در این جا تغییرات شهر را حس کنند.

پان صاحب یک مهمانسرای کوچک در یکی از کوچه های این محل به نام "دونگ چائو لی" است. این جا محل زندگی ادیبان معروف معاصر چین مانند "چو چیو بای" و "لو شیون" است.

خیابان 500 متری "تین آی" (عشق شیرین) که تا مهمانسرای خانم پان تنها سه دقیقه پیاده روی دارد، پاتوق عاشقان محلی است. آن ها روی دیوارهای خیابان با دستخط شکسته، نام ها و تعهدات خود را می نویسند. بسیاری عاشقان معتقدند اگر باهم این راه را بپیمایند، عشق آنها نیز جاویدان و زندگی آن ها سعادتمندانه خواهد بود و همیشه با هم خواهند ماند.

خیابان "دوا لون" خیابان دیگری از محل زندگی خانم پان، خیابانی فرهنگی مخصوص عابران است. در دو طرف خیابان کافه ها، گالری ها و عتیقه فروشی ها مشاهده می شود. این خیابان نیز محل زندگی تعداد زیادی شخصیت های فرهنگی و ادیب چین در نیمه نخست قرن گذشته بود.

مهمانسرای خانم پان سه طبقه دارد و در دهه 20 قرن 20 ساخته شده و به سبک معماری "شی کو من" که نوعی سبک معماری مرکب از عناصر معماری غربی مانند تراس و عناصر معماری چینی مانند حیاط محصور با دیوار و یک دروازه سنگی، ساخته شده است.

خانم پان در اتاق زیر شیروانی زندگی می کند. از تابستان سال گذشته، او اطلاعات چهار اتاق خانه خود را در سایت Airbnb سایت معروف اشتراک گذاری خانه منتشر کرده است.

پان برای هشت سال در یک شرکت فرامرزی کار می کرد اما ناگهان به آغاز کسب و کار B&B علاقه پیدا کرد.

او می گوید: من از کار تکراری خسته شدم و می خواستم فعالیتی جدید را امتحان کنم.

امتیاز ویدیو ها

تقویم


اطلاعات:
داخلی بین المللی اخبار ایران، افغانستان و تاجیکستان اقتصادی فناوری ورزشی
فرهنگی
اطلاعات فرهنگی مسلمانان علمی و بهداشتی سرگرمی ویدیو موسیقی فرهنگ چین
گردشگری
گزارش ویژه جهان امروز اطلاعات خدماتی دیگر سیمای چین
امبادلات چین و ایران
مبادلات چین و ایران رویداد مهم در تاریخ چین و ایران گزارش تصویری کارشناسان و دانشمندان نمایشگاه دستاوردها
ویدیو
ویدیو
عکس ها
تصاویر گلچین
دانشنامه چین                آموزش زبان چینی