صفحه کنونی:صفحه اصلی > خبرها > داخلی > متن

زادگاه کنفوسیوس پذیرای تورهای آموزشی

2018-11-13 18:38:36

زادگاه کنفوسیوس پذیرای تورهای آموزشی

تبار کنفوسیوس در زادگاه ایشان برای حفظ میراث های این شخصیت مقدس چین، پذیرای تورهای گردشگری، به ویژه تورهای آموزشی دانش آموزان هستند.

این روزها، دانش آموزانی که با تورهای آموزشی به شهر "چیو فو" استان "شان دونگ" زادگاه کنفوسیوس می آیند، می توانند با همان درس هایی که خود کنفوسیوس در سفرهای خود به ایالات مختلف چین در دوره تاریخی "بهار و پاییز" (770-476 ق م) آموخته و بعدها آموزش داده بود، آشنا شوند.

معبد، مقبره خانوادگی و محل سکونت خانواده کنفوسیوس که همه در شهر چیو فو هستند، معروف به نام "سن کونگ" یعنی "سه چیز متعلق به کنفوسیوس یا خانواده کنفوسیوس" است. "سن کونگ" نیز در سال 1994 در فهرست میراث جهانی سازمان یونسکو ثبت شد. این ها نیز جاذبه هایی هستند که همه گردشگران در شهر چیوفو از جمله دانش آموزان حتما بازدید می کنند.

معبد کنفوسیوس مرکز همه پیروان مکتب کنفوسیوس از سراسر جهان است و نیز مبدا بیش از 2000 معبد کنفوسیوس که در کره جنوبی، ژاپن، ویتنام و اندونزی پراکنده اند، است.

مقبره خانوادگی کنفوسیوس با قدمت 2400 ساله نیز یکی از کهن ترین مقبره های دنیا است.

منزل خانوادگی کنفوسیوس نیز یکی از کامل ترین و بزرگ ترین خانه های باستانی چین است. خانواده کن (کن نام خانوادگی کنفوسیوس) مالک این خانه باسابقه ترین خانواده شریف در طول 2100 سال تاریخ چین بوده است.

در طول سلسله های جین (1115-1234)، یوان (1271-1368)، مینگ (1368-1644) و چینگ (1644-1911) سی صد بنا نیز به مجموعه بناهای "سن کونگ" اضافه شده است.

نقاشی ها، طرح ها و مصالح مورد استفاده در بنا، بیانگر مشخصات دوره های تاریخی مختلف در چین بوده است.

برای یک تور آموزشی در شهر چیو فو یعنی زادگاه کنفوسیوس که مجموعه بناهای "سن کونگ" یعنی معبد، مقبره خانوادگی و خانه خانواده کنفوسیوس در آن قرار دارد، تماشای بناهای باستانی شهر نیز بخشی از آموزش دانش آموزان به شمار می آید.

دانش آموزان معمولا از موزه معماری در نزدیکی معبد کنفوسیوس بازدید می کنند تا علاوه بر تماشای ساختمان، ماکت ها خودشان را هم بتوانند مونتاژ کنند.

"سون سی چی"، یکی از دانش آموزان سال چهارم دوره ابتدایی با اشاره به سفر آموزشی اش به شهر چیو فو در ماه اگوست می گوید: تنها با تماشای خود خانه، خیلی برایمان سخت بود که با سازه ها و قطعات آن مانند زبانه آشنا شویم. اما با مونتاژ و باز کردن ماکت توانستیم با قطعات و سازه های ساختمان و کاربرد آن ها آشنا شویم و بدانیم که چگونه ساختمان را در برابر زلزله مقاوم تر کنیم و با چه ساختاری می توانیم فضای مورد استفاده داخلی ساختمان را به حداکثر برسانیم."

امتیاز ویدیو ها

تقویم


اطلاعات:
داخلی بین المللی اخبار ایران، افغانستان و تاجیکستان اقتصادی فناوری ورزشی
فرهنگی
اطلاعات فرهنگی مسلمانان علمی و بهداشتی سرگرمی ویدیو موسیقی فرهنگ چین
گردشگری
گزارش ویژه جهان امروز اطلاعات خدماتی دیگر سیمای چین
امبادلات چین و ایران
مبادلات چین و ایران رویداد مهم در تاریخ چین و ایران گزارش تصویری کارشناسان و دانشمندان نمایشگاه دستاوردها
ویدیو
ویدیو
عکس ها
تصاویر گلچین
دانشنامه چین                آموزش زبان چینی