صفحه کنونی:صفحه اصلی > خبرها > داخلی > متن

پشتیبانی از صنعت گردشگری با استفاده از میراث فرهنگی در استان گان سو

2018-11-27 08:36:14

پشتیبانی از صنعت گردشگری با استفاده از میراث فرهنگی در استان گان سو

شهر "جیو چوان" در استان "گان سو" در صدد است تا با تکیه بر منابع فرهنگی و توریستی در شهرک "دون هوانگ" و مناطق مجاو، از صنعت گردشگری خود پشتیبانی کند.

در مجمع اخیر که به ابتکار شهرداری جیو چوان، کمیسیون توسعه گردشگری استان گان سو و پژوهشگاه دون هوانگ برگزار شد، برنامه ای به منظور توسعه شهرک دون هوانگ و اطراف آن مورد بررسی قرار گرفت که این اماکن عبارتند از: شهرستان خودمختار قزاق واقع در جنوب غرب دون هوانگ، شهرستان خودمختار مغول واقع در جنوب شرق دون هوانگ، شهرک "گوا جو" واقع در شمال شرق دون هوانگ و شهرک دون هوانگ.

دون هوانگ واقع در تقاطع مسیر حمل و نقل جاده ابریشم دارای تعداد فراوانی آثار تاریخی و فرهنگی از جمله "غارهای موگائو"، "قلعه یو من گوانگ" و "ویرانه های چشمه شوان چوان" است. این شهرک همچنین محل دایمی برگزاری نمایشگاه بین المللی فرهنگی جاده ابریشم است. همه این ها سبب افزایش توجه جهان به این شهرک و افزایش محبوبیت آن و شهر جیو چوان شهر متبوع دون هوانگ در سطح جهان شده است.

براساس داده های اداره گردشگری شهر جیو چوان، این شهر در نه ماهه نخست سال جاری میلادی 25 میلیون گردشگر را به خود جذب کرده و درآمد صنعت گردشگری آن نیز به 3.6 میلیارد دلار رسیده است.

"لی پینگ" پژوهشگر پژوهشگاه شناخت دون هوانگ در این باره گفت: "به منظور افزایش جذابیت آثار گردشگری دون هوانگ و حاشیه آن، فرهنگ جاده ابریشم و غارهای موگائو باید نقش کلیدی خود را ایفا کند."

او ادامه داد: "باید مسیرهایی برای افزایش آشنایی عمیق تر با تاریخ و فرهنگ این محل طراحی شود. "

لی پینگ همچنین تاکید کرد: "باید نسبت به عدم فرسودگی این میراث فرهنگی جهانی براثر فعالیت های بازرگانی در جریان توسعه صنعت گردشگری مطمئن شد و باید راهبردی منطقی برای حفاظت از محیط و مدیریت جاذبه های توریستی و شکل گیری یک صنعت گردشگری با قابلیت توسعه پایدار، ارایه داد."

این پژوهشگر تاکید کرد: "توسعه صنعت گردشگری صرفا به معنای جذب هر چه بیشتر گردشگران نیست و وجوهی مانند مدت استقرار آن ها در این مکان و توان خرید آن ها و میزان نفوذ اجتماعی آن ها را نیز شامل می شود. از این رو، نیاز است تا یک سامانه استاندارد برای ارزیابی صنعت گردشگری ایجاد شود."

با این حال، خانم "هه" معاون شهردار جیو چوان تاکید کرد: "مرکز پرتاب ماهواره این شهر نیز می تواند محرک توسعه صنعت گردشگری این منطقه در آینده باشد."

امتیاز ویدیو ها

تقویم


اطلاعات:
داخلی بین المللی اخبار ایران، افغانستان و تاجیکستان اقتصادی فناوری ورزشی
فرهنگی
اطلاعات فرهنگی مسلمانان علمی و بهداشتی سرگرمی ویدیو موسیقی فرهنگ چین
گردشگری
گزارش ویژه جهان امروز اطلاعات خدماتی دیگر سیمای چین
امبادلات چین و ایران
مبادلات چین و ایران رویداد مهم در تاریخ چین و ایران گزارش تصویری کارشناسان و دانشمندان نمایشگاه دستاوردها
ویدیو
ویدیو
عکس ها
تصاویر گلچین
دانشنامه چین                آموزش زبان چینی