صفحه کنونی:صفحه اصلی > خبرها > داخلی > متن

جذابیت های باستانی شهرک لی جیانگ

2018-12-11 17:15:01

جذابیت های باستانی شهرک لی جیانگ

لی جیانگ مقصد گردشگری با جذابیت های فراوان است. این منطقه در جایی دور از شهرهای بزرگ قرار دارد که دارای مناظر طبیعی زیبا و ساختمان هایی با نماهای ظریف باستانی است.

زلزله ای شدید در سال 1996 این شهرک را لرزاند اما پس از آن، بازسازی محل براساس سیمای اولیه آغاز شد و تا سال 1997، این شهر بازسازی شده در فهرست میراث جهانی یونسکو ثبت شد. شهرک قدیمی "دا یان" شهرکی است که معمولا در پوسترهای تبلیغاتی شهر لی جیانگ دیده می شود. این شهرک در مدتی طولانی محل سکونت قومیت "نا شی" بوده است. این قومیت قرن ها بر بلندی های اطراف این شهرک زندگی می کردند و در دوران سلسله های مینگ و چینگ (1644 تا 1911 میلادی)، رونق خود را به اوج رساند.

شهر باستانی لی جیانگ متشکل از شهرک های "دا یان"، "شو هه" و "بای شا" است.

همانند دیگر شهرهای باستانی بازسازی شده در چین، بیشتر نواحی شهر لی جیانگ بیش از حد عادی تجاری شده و عاری از جذابیت های واقعی از لحاظ فرهنگ بومی است.

اما ساختمان ها، خیابان ها و پوشاک سنتی لی جیانگ به خوبی بازسازی شده است که حتما بازدید از آن ارزش فراوانی برای علاقه مندان هنر معماری و تاریخ دارد. شهر لی جیانگ یکی از مقاصد برنامه تلویزیونی "مسابقه شگفت آور" (Amazing Race) در سال 2011 بود.

منظره اصلی در شهرباستانی لی جیانگ کوه برفی "یو لونگ" است. این کوه بزرگ در طول سال تحت پوشش برف قرار دارد و پس زمینه مطلوب ساختمان های کم ارتفاع سنتی به شمار می آید.

ماجراجویان می توانند در فصل سرد به کوهنوردی در این جا بپردازند و با پای خود ضخامت برف انباشته روی زمین را اندازه گیری کنند. گردشگران همچنین می توانند در ماه های گرم سال نمایش هنری "چهره لی جیانگ" به کارگردانی "جانگ یی مو" که در صحنه ای با همین کوه در پس زمینه است را تماشا کنند.

در سال 1920 میلادی، شهر لی جیانگ پاتوق افراد سنت شکن بود. آن ها در این جا مهمانسراهایی را برای پذیرایی از هنرمندان و گردشگران دایر کردند. امروز این شهر مرکز کسب و کار است که برای جذب توجه میلیون ها گردشگر با هم رقابت می کنند.

اما، با این حال، برخی جذابیت های شهر لی جیانگ به خاطر توسعه و عمران تحت تاثیر قرار نگرفته است.

جذابیت های باستانی شهرک لی جیانگ

بازار صبحگاهی شهرک "دا یان" کماکان شکل ساده و اولیه خود را حفظ کرده است. بازدید از این بازار فرصت خوبی برای معاشرت با مردم اقلیت قومی "ناشی" است. آن ها در این جا انواع محصولات از جمله میوه، سبزی، آثار هنری و صنایع دستی را به فروش می رسانند.

امتیاز ویدیو ها

تقویم


اطلاعات:
داخلی بین المللی اخبار ایران، افغانستان و تاجیکستان اقتصادی فناوری ورزشی
فرهنگی
اطلاعات فرهنگی مسلمانان علمی و بهداشتی سرگرمی ویدیو موسیقی فرهنگ چین
گردشگری
گزارش ویژه جهان امروز اطلاعات خدماتی دیگر سیمای چین
امبادلات چین و ایران
مبادلات چین و ایران رویداد مهم در تاریخ چین و ایران گزارش تصویری کارشناسان و دانشمندان نمایشگاه دستاوردها
ویدیو
ویدیو
عکس ها
تصاویر گلچین
دانشنامه چین                آموزش زبان چینی