صفحه کنونی:صفحه اصلی > خبرها > داخلی > متن

تاریخ بزرگ شهر کوچک

2018-12-18 17:12:19

تاریخ بزرگ شهر کوچک

منزل سبک سنتی شهر لین فن

هر چند شهر "لین فن" در طول تاریخ چین جایگاه تاریخی مهمی داشته اما شهرت امروزی آن به آن اندازه اهمیت تاریخی اش نرسیده است. به هر حال گردشگران امروز در این شهر می توانند آثار زیادی را کشف کنند.

یک حاکم افسانه ای در 4 هزار سال پیش شهر لین فن را پایتخت وقت این سرزمین و آن را به منشاء تمدن ملت چین تبدیل کرد. اما امروز این محل همچنان شهری کوچک است و جذابیت گردشگری آن مورد شناخت گسترده قرار ندارد، با این وجود، بازدید از این شهر واقع در استان "شان شی" در شمال چین ارزش فراوانی دارد.

نخستین مجمع تمدن های رودخانه های بزرگ با شعار "همه مسافران خانه را ترک می کنند اما در لین فن، مسافران به خانه بازمی گردند"، اخیرا در شهر لین فن به منظور ترویج گردشگری مربوط به رود زرد برگزار شد. شهردار لین فن در این مجمع گفت: "رود زرد سرچشمه تمدن ملت چین و تعداد زیادی مکان ها با طبعیت زیبا و فرهنگ غنی در استان، شهر لین فن را پدید آورده است."

امپراتور افسانه ای "یائو" (قرون 24 تا 23 قبل از میلاد) لین فن را به عنوان پایتخت سرزمین چین تعیین کرده و او نیز نماد امروز شهر است، همان طور که شهر لین فن نماد حکومت او در هزاران سال پیش بود.

گردشگران در این شهر کوچک می توانند به معبد امپراتور "یائو" سر بزنند تا نام یائو و دو امپراتور افسانه ای دیگر، "شون" و "یو" را گرامی بدارند.

یک دروازه بزرگ نیز برای یادبود سهم بزرگ "یائو" در شکل گیری تمدن چین در این شهر احداث شده است.

دوره تاریخی دیگری که شهر لین فن در آن اهمیت تاریخی زیادی داشت، سلسله "جوئو" (قرون 11 قبل از میلاد تا سال 256 قبل از میلاد) بود. در هفت صد سال عمر این دوره، این شهر تحت حکومت ایالت "جین" از سلسله "جوئو" بود. با بازدید از موزه "جین گوا" می توان با ماجراهای شهر در این دوره تاریخی آشنا شد.


تاریخ بزرگ شهر کوچک

موزه جین گوا

این موزه بر روی مقبره حاکمان و همسران ایالت "جین" و لوازم زندگی مدفون شده آن ها قرار دارد.

در افسانه ای آمده است: "جی سونگ" یکی از امپراتورهای سلسله "جوئو" در زمان کودکی هنگام بازی با برادر کوچکش به نام "جی یو"، یک برگ درخت پالونیا را به او داد و تعهد داد پس از حاکمیت بر امپراتوری، ملکی به برادر کوچکش می بخشد و این برگ درخت پالونیا مدرک این تعهد است. پس از قدرت رسیدن "جی سونگ"، تاریخ نگار از او خواست تا این تعهد را برآورده سازد. اما "جی سونگ" گفت این تنها یک شوخی کودکانه بود. اما تاریخ نگار به او گفت: امپراتور باید هر حرف خود را جدی بگیرد. از این رو، "جی سونگ" منطقه "تانگ" را به پسر "جی یو" بخشید و این پسر نیز نام زمین را از "تانگ" به "جین" تغییر داد. "جین" نیز نام مخفف استان "شان شی" امروز است.

امتیاز ویدیو ها

تقویم


اطلاعات:
داخلی بین المللی اخبار ایران، افغانستان و تاجیکستان اقتصادی فناوری ورزشی
فرهنگی
اطلاعات فرهنگی مسلمانان علمی و بهداشتی سرگرمی ویدیو موسیقی فرهنگ چین
گردشگری
گزارش ویژه جهان امروز اطلاعات خدماتی دیگر سیمای چین
امبادلات چین و ایران
مبادلات چین و ایران رویداد مهم در تاریخ چین و ایران گزارش تصویری کارشناسان و دانشمندان نمایشگاه دستاوردها
ویدیو
ویدیو
عکس ها
تصاویر گلچین
دانشنامه چین                آموزش زبان چینی