صفحه کنونی:صفحه اصلی > خبرها > داخلی > متن

همکاری چین و تایلند در گردشگری منطقه مثلث طلایی

2019-01-01 19:28:45

همکاری چین و تایلند در گردشگری منطقه مثلث طلایی

اکنون، شرکت های چینی و تایلند به منظور توسعه خدمات گردشگری با قایق در منطقه مثلث طلایی دست به دست هم داده اند. شرکت های چینی و تایلندی روز سه شنبه سه سند را در بندر "چیانگ ساین شمالی" در تایلند امضا کردند و خواستار توسعه خدمات سفر با قایق در امتداد رودخانه لانچانگ- مکونگ شدند. شرکت سرمایه گذاری گردشگری استان "یون نن" با مسوولیت محدود و شرکت گروه چیانگ ساین جدید، از امضاکنندگان اصلی این اسناد مشترک هستند که شامل بازاریابی خدمات گردشگری با قایق در رودخانه مکونگ و سفر یک روزه گردشگران برای بازدید از مناظر تایلند، لائوس و میانمار است. آن ها همچنین خدمات گردشگری با قایق را از بندر چیانگ ساین در شمال تایلند به "جینگ هونگ" در استان یون نن چین و همچنین "لوآنگ پرابانگ" لائوس و "کنگ تونگ" میانمار راه اندازی و گسترش می دهند.

منطقه " مثلث طلایی" به نوار مثلث شکل واقع در ناحیه مرزی کشورهای تایلند، میانمار و لائوس در آسیای جنوب شرقی اشاره می کند. به طور کلی بیش از 3 هزار روستای بزرگ و کوچک در این منطقه وجود دارد. ایالت "شی شوانگ بان نا" واقع در جنوب استان "یون نن" چین به منطقه مثلث طلایی نزدیک است.

رودخانه مکونگ یکی از مهم ترین علل تشکیل منطقه مثلث طلایی به شمار می آید. رودخانه مکونگ از استان "چینگ های" در شمال غربی چین به سمت جنوب جریان داشته و از شش کشور چین، لائوس، میانمار، تایلند، ویتنام و کامبوج عبور می کند. این رودخانه با طول 4009 کیلومتر، رشته‌کوه‌های شیبدار آسیای جنوب شرقی را از وسط به چند قسمت تقسیم کرده است. همچنین به علت وجود دره‌های عمیق و شاخه‌های فراوان رودخانه مکونگ، بخش های زیادی از منطقه با محدودیت های حمل و نقلی رو به رو شده است.

مساحت مثلث طلایی حدود 150 تا 200 هزار کیلومتر مربع است. با توجه به پیچیدگی های جغرافیایی و رشته کوه‌ها و محدودیت های حمل و نقلی، ارتباطات مثلث طلایی در زمینه اقتصادی و فرهنگی با مناطق پیشرفته بسیار کم است و بر این اساس زندگی مردم محلی نسبتا نامطلوب است. کشورهای مربوط طی مدت زمان طولانی، نتوانستند تاثیری مثبت بر منطقه مثلث طلایی داشته و این منطقه را کنترل کنند.

متاسفانه در منطقه مثلث طلایی کشت خشخاش صورت می گیرد و گروه‌های مسلح منطقه با کشت خشخاش، مواد مخدر تولید کرده و به نقاط مختلف جهان می فروشند. مثلث طلایی، همراه با منطقه هلال ماه در ناحیه هم مرز افغانستان، ایران و پاکستان؛ و منطقه مثلث نقره‌ای در ناحیه هم مرز کلمبیا و ونزوئلا، به عنوان سه منشا مواد مخدر در دنیا شهرت دارد.

امتیاز ویدیو ها

تقویم


اطلاعات:
داخلی بین المللی اخبار ایران، افغانستان و تاجیکستان اقتصادی فناوری ورزشی
فرهنگی
اطلاعات فرهنگی مسلمانان علمی و بهداشتی سرگرمی ویدیو موسیقی فرهنگ چین
گردشگری
گزارش ویژه جهان امروز اطلاعات خدماتی دیگر سیمای چین
امبادلات چین و ایران
مبادلات چین و ایران رویداد مهم در تاریخ چین و ایران گزارش تصویری کارشناسان و دانشمندان نمایشگاه دستاوردها
ویدیو
ویدیو
عکس ها
تصاویر گلچین
دانشنامه چین                آموزش زبان چینی