صفحه کنونی:صفحه اصلی > خبرها > داخلی > متن

میزان تراکنش‎های سامانه یکپارچه پرداخت چین در عید بهار به بیش از 1000 میلیارد یوان رسید

2019-02-12 16:15:16

سامانه یکپارچه بانکی چین (China UnionPay)، 22 بهمن (11 فوریه) آمار مربوط به تراکنش‎های عید بهار را منتشر کرد که بر اساس میزان تراکنش‎های عید بر اساس میزان تراکنش‎های انجام شده از طریق این سامانه در تعطیلات عید بهار سال 2019 (15 تا 21 بهمن/4 تا 10 فوریه) با ثبت یک رکورد جدید برای نخستین بار به 1160 میلیارد یوان رسید که در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته 71.4 درصد افزایش داشته است.

استفاده از خدمات فرهنگی و پرداخت برای سرگرمی از جمله موارد جدید استفاده از سامانه‎های پرداخت در عید بهار هستند. در تعطیلات عید بهار امسال اسکی، بدن‎سازی و به طور کل ورزش بیش از هر چیز مورد استقبال کاربران قرار گرفتند و میزان تراکنش‎ها در این بخش 1.2 برابر نسبت به سال گذشته افزایش یافت. خرید بلیت برای اپرا، سینما و دیگر سرگرمی‎ها نیز یکی دیگر از بخش‎های مورد توجه کاربران بود و میزان آن در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته 1 برابر افزایش یافت.

امسال، در تعطیلات عید بهار میزان تراکنش‎های صورت گرفته در بخش گردشگری و مواردی مانند دفاتر خدمات گردشگری، مناطق دیدنی و هتل‎ها نسبت به سال گذشته با افزایش 90 درصدی همراه بود. همچنین گردشگران چینی که در روزهای عید بهار امسال به خارج از کشور سفر کرده بودند، در 137 کشور و منطقه جهان امکان آن را داشتند که برای پرداخت‎های خود از کارت‎های بانکی عضو سامانه یکپارچه بانکی چین استفاده کنند که نسبت به سال گذشته 10 کشور به این فهرست اضافه شده است.


امتیاز ویدیو ها

تقویم


اطلاعات:
داخلی بین المللی اخبار ایران، افغانستان و تاجیکستان اقتصادی فناوری ورزشی
فرهنگی
اطلاعات فرهنگی مسلمانان علمی و بهداشتی سرگرمی ویدیو موسیقی فرهنگ چین
گردشگری
گزارش ویژه جهان امروز اطلاعات خدماتی دیگر سیمای چین
امبادلات چین و ایران
مبادلات چین و ایران رویداد مهم در تاریخ چین و ایران گزارش تصویری کارشناسان و دانشمندان نمایشگاه دستاوردها
ویدیو
ویدیو
عکس ها
تصاویر گلچین
دانشنامه چین                آموزش زبان چینی