صفحه کنونی:صفحه اصلی > خبرها > داخلی > متن

اظهارات شی جین پینگ دربارۀ تلاش فراوان چین در فقرزدایی

2019-03-07 22:46:29

شی جین پینگ دبیرکل حزب کمونیست، رییس جمهور و رییس کمیتۀ مرکزی نظامی چین عصر پنجشنبه 16 اسفند/ حوت، 7 مارس در جلسۀ هیئت استان گان سو گفت: برای تحقق هدف فقرزدایی هر چه به زمان کلیدی نزدیکتر می شویم، باید بر تلاش زیاد و عزم راسخ اصرار بیشتری بورزیم. نباید دست به اقدامات جهشی و سریع رو به جلو زد. ما به موفقیت سریع ولی تقلبی نیاز نداریم. این نوع اشتباه در تاریخ وجود داشته، ما اکنون هر وقت چنین پدیده ای می بینیم، باید بی درنگ اصلاحش کنیم و برای جلوگیری از وقوع چنین اشتباهاتی تلاش کنیم.

تعداد جمعیت فقیر استان گان سو در سالهای اخیر از 2.5 میلیون در سال 2016 به یک میلیون در حال حاضر کاهش یافته است. شی با تایید پیشرفت استان گان سو در فقرزدایی در جمع نمایندگان این استان گفت که باید به این کار ادامه داد و ارادۀ قوی خود را حفظ کرد.

شی تاکید کرد باید مطمئن شویم که جمعیت فقیر کشور دیگر نگران تامین خوراک و پوشاک و دریافت آموزش و قرار گرفتن در پوشش بیمۀ درمانی پایه و داشتن مسکن ضروری نیستند.

شی هشدار داد در فقرزدایی باید از ارائۀ داده های کذب پرهیز شود، زیرا چنین پدیده ای در طول تاریخ چین اتفاق افتاده و باید از آن درس عبرت گرفت. این نکته مورد استقبال گرم نمایندگان استان گان سو قرار گرفت .

امتیاز ویدیو ها

تقویم


اطلاعات:
داخلی بین المللی اخبار ایران، افغانستان و تاجیکستان اقتصادی فناوری ورزشی
فرهنگی
اطلاعات فرهنگی مسلمانان علمی و بهداشتی سرگرمی ویدیو موسیقی فرهنگ چین
گردشگری
گزارش ویژه جهان امروز اطلاعات خدماتی دیگر سیمای چین
امبادلات چین و ایران
مبادلات چین و ایران رویداد مهم در تاریخ چین و ایران گزارش تصویری کارشناسان و دانشمندان نمایشگاه دستاوردها
ویدیو
ویدیو
عکس ها
تصاویر گلچین
دانشنامه چین                آموزش زبان چینی