صفحه کنونی:صفحه اصلی > خبرها > داخلی > متن

حضور مؤسسۀ انتشارات آموزش شان دونگِ چین در نمایشگاه بین المللی کتاب تهران

2019-04-13 20:50:39

مؤسسه انتشارات آموزش شان دونگ در سال 1982 تأسیس شد و بیشتر فعالیت آن چاپ و نشر کتاب دربارۀ فرهنگ سنتی چین و کتابهای آموزشی و کتاب کودک است.

لیو دونگ جیه رئیس مؤسسه که با یک نماینده امسال در نمایشگاه بین المللی کتاب تهران شرکت می کند، به این مناسبت در نشستی با حضور کارمندان بخش ارتباطات خارجی و خبرنگاران بخش فارسی رادیو بین المللی چین در محل ساختمان مؤسسه به تشریح فعالیتهای مؤسسه پرداخت.

آقای لیو ضمن نمایش فیلمی هفت دقیقه ای از فعالیتهای مؤسسه گفت که این مؤسسه، کارمندان و محصولاتش طی سالها در نمایشگاههای مختلف جهان شرکت کرده و کتابهای برجستۀ چین به ویژه در زمینۀ کتاب کودک را به کشورهای دیگر منتقل کرده اند.

این مؤسسه با استفاده از فناوری پیشرفته و دیجیتال کتابهایی با موضوعات متنوع را از طریق نرم افزار و اپلیکیشها به صورت صوتی و تصویری و چند رسانه ای در اختیار مخاطبان و علاقمندان قرار می دهد.

برای تهیۀ این اپلیکیشنها و مواد دیجیتال، مؤسسۀ انتشارات آموزش شان دونگ از کارشناسان رشته های مختلف مربوط به موضوع کتابها دعوت می کند.

مؤسسۀ انتشارات آموزش شان دونگ با فعالیت پیگیر کتابهای معروف و کتابهایی را که در مسابقات مختلف جهانی موفق به دریافت جایزه شده را هدف قرار داده و پس از بررسی و برقراری تماس با ناشران و عواملشان، آنها را به زبان چینی ترجمه می کند که باعث غنای بسیار بالایی در مجموعه کتابهای این مؤسسه شده است.

از جمله کتابهای کودک خارجی که مؤسسه از ایران و زبان فارسی به زبان چینی ترجمه و منتشر کرده است، دو کتاب «مداد سیاه و مداد قرمز» و «جوراب سوراخ» از نشر شباویز ایران برندۀ جایزۀ تصویرگری کتاب کودک براتیسلاوا (پایتخت اسلواکی) در سال 2017 است که در میان کتابهای معروف کودک از کشورهای دیگری مانند هند، ژاپن و غیره خودنمایی می کنند.

دوسالانۀ تصویرگری براتیسلاوا مهمترین و منحصر به فردترین رویداد در زمینۀ تصویرگری کتاب کودک و نوجوان است که با پشتیبانی یونسکو و همکاری شعبه های ملی دفتر بین المللی کتاب برای نسل جوان در کشور اسلواکی برگزار می شود.

لیو دونگ جیه اشاره کرد که برای ترجمه و نشر این کتابها با 1707 یورو کمک مالی دولت ایران میسر شده است.

وی ابراز امیدواری کرد که حضور مؤسسۀ انتشارات آموزش شان دونگ در سی و دومین نمایشگاه بین المللی کتاب تهران در سال 1398 باعث برقراری ارتباط با ناشران و نویسندگان و مترجمان بیشتری شود و همکاری مؤسسه با عوامل تولید و نشر کتاب در ایران افزایش یابد و همچنین این همکاریها موجب آشنایی بیشتر مردم و مخاطبان ایرانی با چین و کتابخوانان چینی با ایران شود که هدف اصلی و غایی فعالیتهای فرهنگی از این دست است.

لیو دونگ جیه تأکید کرد که مؤسسۀ آموزش شان دونگ برای این حضور با دقت زیاد کتابهای متنوعی را دربارۀ فرهنگ و تمدن چین از جمله کلمات قصار کنفسیوس، ریاضی متفاوت، کتابهای جانگ یی ون نویسندۀ معروف چین انتخاب کرده است.

امتیاز ویدیو ها

تقویم


اطلاعات:
داخلی بین المللی اخبار ایران، افغانستان و تاجیکستان اقتصادی فناوری ورزشی
فرهنگی
اطلاعات فرهنگی مسلمانان علمی و بهداشتی سرگرمی ویدیو موسیقی فرهنگ چین
گردشگری
گزارش ویژه جهان امروز اطلاعات خدماتی دیگر سیمای چین
امبادلات چین و ایران
مبادلات چین و ایران رویداد مهم در تاریخ چین و ایران گزارش تصویری کارشناسان و دانشمندان نمایشگاه دستاوردها
ویدیو
ویدیو
عکس ها
تصاویر گلچین
دانشنامه چین                آموزش زبان چینی