صفحه کنونی:صفحه اصلی > خبرها > داخلی > متن

چین: مردم چین از بازداشتن توسعۀ کشورشان با استفاده از عناصر خاکی کمیاب خودشان خشنود نیستند

2019-05-28 22:36:05

  شی جین پینگ رییس جمهور چین 30 خرداد/ جوزا، 20 مه از شرکتهای پردازش عناصر خاکی کمیاب در شهر گان جوئو استان جیانگ شی بازدید و دستورات مهمی دربارۀ توسعۀ صنایع عناصر خاکی کمیاب کشور صادر کرد. این خبر مورد مباحثات گسترده ای قرار داشت. کمیتۀ ملی توسعه و اصلاحات چین نیز اخیرا اعلام کرد چین به عنوان بزرگترین صادر کنندۀ عناصر خاکی کمیاب جهان همیشه به توسعۀ صنایع عناصر خاکی کمیاب خود رویکرد بازی دارد و همیشه سعی کرده است این صنایع به طور هماهنگ توسعه یابد و عناصر خاکی کمیاب خود را با جهان به اشتراک بگذارد اما مردم چین از بازداشتن توسعۀ کشورشان با استفاده از عناصر خاکی کمیاب خودشان خشنود نیستند.  

یکی از مسؤولان کمیتۀ ملی توسعه و اصلاحات چین اخیراً در مصابه با خبرنگاران گفت: در عصر جهانی شدن اقتصاد، بدون همکاری میان کشورها، توسعه تحقق نمی یابد. در مورد توسعۀ صنایع عناصر خاکی کمیاب چین بر اولویت نیاز داخلی پایبند است و ضمناً مایل است تا به نیازهای مشروع کشورهای دیگر نیز پاسخ دهد. چین دوست دارد ببیند که منابع عناصر خاکی کمیابش و محصولات مربوط بتوانند برای تولید محصولات متنوع پیشرفته استفاده شود تا هر چه بیشتر به درخواست مردم کشورهای مختلف جهان دربارۀ دنبال کردن زندگی بهتر پاسخگو باشد.  

 این مقام چینی دربارۀ مناقشات اقتصادی و تجاری چین و آمریکا تأکید کرد: زنجیرۀ صنایع دو کشور چین و آمریکا تا اندازۀ زیادی به یکدیگر ارتباط دارد و مکمل یکدیگر است. هماهنگی دو طرف برای منافع دو کشور مساعد است و برعکس آن یعنی مقابله به هر دو طرف زیان خواهد رساند. مردم چین نمی خواهند ببیند که عناصر خاکی کمیاب که در کشورشان تولید شده به عنوان ابزاری برای فشار و بازداشتن توسعۀ چین مورد استفاده قرار بگیرد.

امتیاز ویدیو ها

تقویم


اطلاعات:
داخلی بین المللی اخبار ایران، افغانستان و تاجیکستان اقتصادی فناوری ورزشی
فرهنگی
اطلاعات فرهنگی مسلمانان علمی و بهداشتی سرگرمی ویدیو موسیقی فرهنگ چین
گردشگری
گزارش ویژه جهان امروز اطلاعات خدماتی دیگر سیمای چین
امبادلات چین و ایران
مبادلات چین و ایران رویداد مهم در تاریخ چین و ایران گزارش تصویری کارشناسان و دانشمندان نمایشگاه دستاوردها
ویدیو
ویدیو
عکس ها
تصاویر گلچین
دانشنامه چین                آموزش زبان چینی