صفحه کنونی:صفحه اصلی > خبرها > داخلی > متن

آغاز سفر جدید بازار سهام چین 

2019-07-23 16:28:26

ساعت 9:30 روز دوشنبه 30 تیر/22 ژوییه نخستین گروه 25 سهم از هیات علمی و فناوری در بورس اوراق بهادار شانگهای معامله شد، بازار نوآوری علمی و فنی چین رسما افتتاح شد، سفر جدید بازار سهام چین شروع شده است.

از اعلام تاسیس بازار نوآوری علمی و فنی و اجرای آزمایشی سیستم ثبت که شی جین پینگ رییس جمهوری خلق چین نوامبر سال 2018اعلام کرد، تا شروع به کار رسمی این بازار تنها بیش از 200 روز گذشته است. چنین سرعت هم به خواست فوری توسعه موسسات علمی و فنی چین پاسخ داده ، هم نشانگر عزم و تلاش چین در اصلاحات بازار سرمایه است.

در ابتدای طراحی بازار نوآوری علمی و فنی ، نقش آن به عنوان میدان آزمایشی اصلاحات بازار سرمایه چین مشخص شده است. برحسب آن ، سیستم ثبت برای انتشار اوراق بهادار که اعلام اطلاعات محوریت آن است، اجرا می شود ، موسسات دیگر برای اولین انتشار علنی (IPO) نیاز به صبر کردن ندارند، در عین حال یک رشته سازوکارهای نوآورانه در معامله از جمله کاهش و بزرگ کردن محدودیت بر میزان بالا رفتن و پایین آمدن قیمت، بهبود سازوکار توقیف موقت در جریان معامله اجرا می شود. برای مثال سهام بازار نوآوری علمی و فنی در 5 روز نخست راهیابی به بازار محدودیت بالا و پایین قیمت ندارد، بعد از آن میزان بالا و پایین 20 درصد است، اما این رقم در بازار اصلی شانگهای و شن جن 10 درصد است. در اولین روز گشایش بازار نوآوری علمی و فنی، قیمت همه 25 سهم بالا رفت، این نشان می دهد که فعالان بازار نسبت به اولین گروه موسسات راه یافته در بازار خوشبینند.

افتتاح بازار نوآوری علمی و فنی به عنوان اقدام مهم چین در راستای تعمیق اصلاحات و گسترش گشایش، شاهد عزم، اعتماد و عملکرد چین است. در حقیقت چین همواره آهنگ گشایش به روی خارج را تسریع می بخشد. فعالان بازار در اولین روز افتتاح بازار نوآوری علمی و فنی شور و شوقی از خود نشان دادند، اما حرکت آن باید با ثبات و درازمدت صورت گیرد و بیشتر به منطق و حوصله بازار نیازمند است. بازار سرمایه چین با نیروی زنده و پتاسیل و استقامت، یاری کننده واقعی برای توسعه کیفی اقتصاد چین محسوب می شود.

امتیاز ویدیو ها

تقویم


اطلاعات:
داخلی بین المللی اخبار ایران، افغانستان و تاجیکستان اقتصادی فناوری ورزشی
فرهنگی
اطلاعات فرهنگی مسلمانان علمی و بهداشتی سرگرمی ویدیو موسیقی فرهنگ چین
گردشگری
گزارش ویژه جهان امروز اطلاعات خدماتی دیگر سیمای چین
امبادلات چین و ایران
مبادلات چین و ایران رویداد مهم در تاریخ چین و ایران گزارش تصویری کارشناسان و دانشمندان نمایشگاه دستاوردها
ویدیو
ویدیو
عکس ها
تصاویر گلچین
دانشنامه چین                آموزش زبان چینی