صفحه کنونی:صفحه اصلی > خبرها > داخلی > متن

دست پخت چینی- هوگو 2

2019-07-23 16:36:15

دست پخت چینی- هوگو 2

Huǒguō。火锅

در کشور چین، یک هُوگُو اما با طعم های مختلف وجود دارد. هُوگُو تایوانی، هنگ کنگی، مغولی و شهرهای اصلی چین مثل چونگ چینگ که به هُوگُوی سی چوانی معروف است. اما امروز با 3 طعم که از میان مشهورترین آن ها انتخاب شده، آشنا می شوید. یک نوع خیلی تند و دو طعم دیگر که تندی آن کم تر است. در این سوپ ها شما می توانید هر نوع موادی را که خودتان دوست دارید از انواع گوشت، سبزیجات، قارچ، توفو، ماهی و غیره در آب در حال جوش قابلمه ای که روی میزتان است بریزید.

طعم ها با توجه به منطقه، از مواد مختلف انتخاب می شود. بنابراین تنوع بسیار زیادی در نوع این خوراک وجود دارد. از انواع مختلف سبزیجات گرفته تا انواع گوشت و ادویه جات را می توان برای این غذا استفاده کرد. نکته جالب توجه هم این است که در هر رستوران هُوگُو، همه گزینه ها با انتخاب خود شما آماده می شود. شما می توانید طعم سوپ یا آب در حال جوش قابلمه را انتخاب کنید، همچنین می توانید گوشت و سبزیجات مورد نظر خودتان را سفارش دهید. ادویه جات و سس و طعم های مختلف دیگر مانند سس کنجد، سویا، سیر، گشنیز و ... نیز به شکل سلف سرویس در رستوران وجود دارد که می توانید در ظرفی کوچک تر کنار دستتان قرار دهید و هنگامی که گوشت و سبزیجاتی را که از داخل قابلمه خارج می کنید، در سس تهیه شده خودتان بغلطانید و آن را نوش جان کنید.

اما طعم های سوپ:

طعم سوپ شفاف تند نیست و سوپی سبک است. این سوپ حاوی چند ادویه است. شما می توانید آب آن را با گوشت یا استخوان گاو، گوسفند یا حتی مرغ آماده کنید. قارچ، خیار، گوجی بری، پیاز، میخک، سیر، عناب، فلفل تند خشک، رازیانه، زنجبیل و گوجه فرنگی هم طعم های اصلی این نوع سوپ را تشکیل می دهد.

هُوگُو یون نان، مربوط به بخش جنوب غربی چین است. یون نان منطقه ای است که برای انواع قارچ هایش شناخته می شود! شما می توانید از هر نوع قارچی که می خواهید در هُوگُو این منطقه استفاده کنید. احتمالا در ایران نمی توان برخی از قارچ های یون نان را به صورت تازه پیدا کرد، یا حتی شاید انواع خشک آن هم پیدا نشود، اما به هرحال از انواع قارچ موجود در ایران می شود برای تهیه این سوپ هُوگُو استفاده کرد. در این نوع هُوگُو، سوپ آن را می توان با استخوان مرغ آماده کرد. قارچ، زنجبیل، گوجی بری، عناب، قارچ دکمه سفید و نوعی قارچ که در فارسی به نام قارچ قلنبه شناخته می شود هم به عنوان مواد اصلی سوپ هُوگُو یون نانی استفاده کرد.

اما نوع سوپ چونگ چینگ که معروف ترین و تندترین نوع هُوگُو است. ممکن است خوردن این نوع هُوگُو به خاطر تند بودنش برای شما مشکل باشد. به جرات می گویم که واقعا اشک آدم را در می آورد. به هر حال، برای این نوع، از پودر فلفل، چند فلفل سی چوانی، رازیانه، دارچین، جوز هندی، هل، گل میخک، برگ بو، سیر، زنجبیل، کره و روغن گیاهی استفاده می شود.

امتیاز ویدیو ها

تقویم


اطلاعات:
داخلی بین المللی اخبار ایران، افغانستان و تاجیکستان اقتصادی فناوری ورزشی
فرهنگی
اطلاعات فرهنگی مسلمانان علمی و بهداشتی سرگرمی ویدیو موسیقی فرهنگ چین
گردشگری
گزارش ویژه جهان امروز اطلاعات خدماتی دیگر سیمای چین
امبادلات چین و ایران
مبادلات چین و ایران رویداد مهم در تاریخ چین و ایران گزارش تصویری کارشناسان و دانشمندان نمایشگاه دستاوردها
ویدیو
ویدیو
عکس ها
تصاویر گلچین
دانشنامه چین                آموزش زبان چینی