صفحه کنونی:صفحه اصلی > خبرها > داخلی > متن

توجه موسسات چین به توسعه کیفی

2019-07-30 18:49:33

در سال های اخیر اقتصاد چین از مرحله توسعه سریع به توسعه کیفی تبدیل شده است. موسسات چینی پیوسته با استفاده از فناوری و تجهیزات جدید، کارایی تولید را ارتقا داده و با تولیدات مرغوب بازار خارجی را رونق داده اند.

شرکت فناوری هوشمند هوابائو واقع در شهر چوان جوئو یکی از موسسات صنایع تولیدات سنتی است که فعالیت عمده آن تولیدات ورزشی است. سال گذشته، این شرکت خط تولید هوشمند را به این مرکز انتقال داده و بیش از یک میلیون جفت کفش و محصولات مانند آن را تولید کرده و به بازار اروپا و آمریکا فروخته است، به این ترتیب دریافت سفارش خارجی آن نسبت به برنامه های قبلی اش حدود 30 درصد افزایش یافته است.

دو پی هوانگ مسوول این شرکت گفت: راه اندازی خط تولید هوشمند به روشنی کیفیت تولیدات شرکت را ارتقاء داده است. شرکت واقعا از نوآوری علمی سود برده است.

توسعه کیفی موسسات از نوآوری علمی جدایی ناپذیر است. شرکت سهامی جیومو شهر چوان جوئو استان فوجیانگ یکی از موسسات معروف چین در زمینه تولیدات آشپزخانه و سرویس بهداشتی است. لین شائو فا رییس هیات مدیره این شرکت به خبرنگار گفت: تربیت استعدادهای نخبه منشاء نوآوری است. در حال حاضر شرکت جیومو هر سال هزینه ای متعادل 5 درصد مبلغ کل فروش را به تحقیقات فنی و نوآوری محصولات اختصاص می دهد، نیز در سراسر جهان 30 پژوهشگاه و بیش از 60 آزمایشگاه تاسیس کرده است که نه تنها از نوآوری محصولات پشتیبانی کرده، بلکه به موسسات در آشنایی با بازار خارجی کمک کرده است.

توسعه کیفی با پشتیبانی نوآوری علمی و فنی، به شناخت مشترک موسسات چین تبدیل شده است. داده های جدید وزارت صنایع و اطلاعات گستری چین نشان می دهد در نیمه نخست سال جاری مبلغ سرمایه گذاری چین در بهسازی فناوری صنایع تولیدی 13.1 درصد افزایش یافته که این رقم نسبت به سرعت کل صنایع تولیدی 10.1درصد بیشتر است. در عین حال میزان تولید محصولات صنعتی که از ارزش فنی و ارزش افزوده بالایی برخوردار است نیز رشد دو رقمی خود را حفظ کرده است.

امتیاز ویدیو ها

تقویم


اطلاعات:
داخلی بین المللی اخبار ایران، افغانستان و تاجیکستان اقتصادی فناوری ورزشی
فرهنگی
اطلاعات فرهنگی مسلمانان علمی و بهداشتی سرگرمی ویدیو موسیقی فرهنگ چین
گردشگری
گزارش ویژه جهان امروز اطلاعات خدماتی دیگر سیمای چین
امبادلات چین و ایران
مبادلات چین و ایران رویداد مهم در تاریخ چین و ایران گزارش تصویری کارشناسان و دانشمندان نمایشگاه دستاوردها
ویدیو
ویدیو
عکس ها
تصاویر گلچین
دانشنامه چین                آموزش زبان چینی