صفحه کنونی:صفحه اصلی > خبرها > داخلی > متن

برگزاری دومین جشنواره بین المللی فیلم های نان

2019-12-02 16:30:15

برگزاری دومین جشنواره بین المللی فیلم های نان

دومین جشنواره بین المللی فیلم جزیره های نان روز یک شنبه 10 آذر/ اول دسامبر در شهر سان یا گشایش یافت. شن های شیونگ رییس رادیو و تلویزیون مرکزی چین و شن شیائو مینگ استاندار استان های نان در مراسم گشایش حضور یافته و سخنرانی کردند.

رییس رادیو و تلویزیون مرکزی چین اعلام کرد: پیشرفت های نان نمونه مهمی از اجرای سیاست اصلاحات و درهای باز چین در 40 سال گذشته است. در عصر جدید، چین در حال تبدیل شدن از یک کشور بزرگ به کشور قدرتمند در زمینه فیلم است.

شن شیائو مینگ استاندار های نان گفت: این دور جشنواره بین المللی فیلم های نان با پایبندی بر موقعیت راهبردی و هدف توسعه خود حاکی از "نمایش سالانه، نمایش فیلم در سراسر جزیره های نان و توسعه زنجیره کامل صنعت فیلم"، برای تبدیل شدن به جشنواره بین المللی، آکادمیک، عمومی و همیشگی تلاش خواهد کرد.

جشنواره بین المللی فیلم های نان از سال 2018 ایجاد شده و جوان ترین جشنواره بین المللی فیلم در چین به شمار می رود. در جشنواره سال جاری، برای نخستین بار جایزه "نارگیل طلایی" ایجاد شده است و تا کنون 1495 فیلم از 80 کشور و منطقه جهان برای کسب این جایزه به رقابت با یکدیگر می پردازند. 

 ایزابل هوپرت که بارها برنده بهترین جایزه بازیگر زن در جشنواره های بین المللی فیلم کن، ونیز، برلین و جایزه سزار فرانسه (CSAR) بوده است، ریاست هیات داوری جایزه نارگیل طلایی این جشنواره را بر عهده دارد.

امتیاز ویدیو ها

تقویم


اطلاعات:
داخلی بین المللی اخبار ایران، افغانستان و تاجیکستان اقتصادی فناوری ورزشی
فرهنگی
اطلاعات فرهنگی مسلمانان علمی و بهداشتی سرگرمی ویدیو موسیقی فرهنگ چین
گردشگری
گزارش ویژه جهان امروز اطلاعات خدماتی دیگر سیمای چین
امبادلات چین و ایران
مبادلات چین و ایران رویداد مهم در تاریخ چین و ایران گزارش تصویری کارشناسان و دانشمندان نمایشگاه دستاوردها
ویدیو
ویدیو
عکس ها
تصاویر گلچین
دانشنامه چین                آموزش زبان چینی