صفحه کنونی:صفحه اصلی > خبرها > داخلی > متن

«سرعت شانگهای»، انعکاسی از جذابیتهای چین

2020-01-07 19:47:08

به مناسبت یکمین سالگرد تولید در ابرکارخانه خودرو تسلا در شانگهای، روز سه شنبه 17 دی/ جدی، 7 ژانویه، شرکت امریکایی خودرو تسلا راه اندازی رسمی پروژه «مدل وایModel Y ساخت چین» را در شانگهای اعلام کرد و نخستین محموله ساخت چین از مدل 3 را به خریداران عادی تحویل داد. ایلان ماسک، رئیس اجرایی شرکت تسلا در گذشته نیز «سرعت شانگهای» را ستوده و از آن ابراز شگفتی کرده بود.

رادیو بین المللی چین روز سه شنبه در تفسیر خود در این باره نوشت: تعداد زیادی از نرم افزارهای کلیدی ابرکارخانه تسلا در شانگهای را گروه مهندسان چینی طراحی و تولید کرده اند که هم کارایی تولید و هم مهارت مهندسی ساخت در سطح بسیار بالا را نشان می دهد و همچنین نشاندهنده صعود تدریجی موقعیت چین در زنجیره صنایع و ارزش در جهان است. سرمایه های خارجی مانند تسلا، آراء معتبر خود را به برتری فناوری و استعدادهای چین می دهند. با توجه به توان بالقوه گسترده بازاری و تشدید پیوسته تقاضای مصرف، جذابیت چین به عنوان بازار بزرگ جهان پیوسته در حال افزایش است.

در این تفسیر اشاره شد: در حال حاضر، چین اهمیت بیشتری به گشایش نظام قواعد و مقررات می دهد تا بتواند هر چه بهتر با جامعه بین المللی پیوند پیدا کند. با توجه به گسترش حمایتگرایی و یکجانبه گرایی، عوامل منحصر به فرد چین و برتری بازاری و اقدامات درهای باز این کشور، اعتماد مؤسسه داران خارجی را برای سرمایه گذاری طولانی مدت در چین تقویت بخشیده است. چین با درهای بازتر، «پناهگاهی امن» با امکان کسب فرصت برای سرمایه های خارجی خواهد بود.امتیاز ویدیو ها

تقویم


اطلاعات:
داخلی بین المللی اخبار ایران، افغانستان و تاجیکستان اقتصادی فناوری ورزشی
فرهنگی
اطلاعات فرهنگی مسلمانان علمی و بهداشتی سرگرمی ویدیو موسیقی فرهنگ چین
گردشگری
گزارش ویژه جهان امروز اطلاعات خدماتی دیگر سیمای چین
امبادلات چین و ایران
مبادلات چین و ایران رویداد مهم در تاریخ چین و ایران گزارش تصویری کارشناسان و دانشمندان نمایشگاه دستاوردها
ویدیو
ویدیو
عکس ها
تصاویر گلچین
دانشنامه چین                آموزش زبان چینی