صفحه کنونی:صفحه اصلی > خبرها > داخلی > متن

کمیته بین‌المللی المپیک: با تمام توان از کمیته برگزار کننده بازی‎های المپیک زمستانی پکن حمایت می‎کنیم

2020-02-18 12:30:58

روز دوشنبه 28 بهمن/ 17 فوریه ، کمیته برگزار کننده المپیک زمستانی پکن و مقامات ارشد کمیته بین‌المللی المپیک در یک نشست ویدئویی درباره مراحل آماده شدن پکن برای برگزاری بازی‎های المپیک زمستانی 2022 و مواردی مثل فروش بلیط در سطح بین‎المللی و امور پذیرش، تداوم اجرای پروژه‎ها و موارد دیگر به بحث و تبادل نظر پرداختند.

در حال حاضر کمیته برگزار کننده المپیک زمستانی پکن کار خود را شروع کرده است. جیانگ جیان‌دونگ،  معاون شهردار پکن و نایب رئیس اجرایی کمیته برگزاری المپیک زمستانی پکن گفت: در پی شیوع ویروس کرونای جدید، توماس باخ، رئیس کمیته بین‎المللی المپیک با ارسال پیامی به کمیته المپیک چین ابراز اطمینان کرده است که مراحل آماده‎سازی المپیک زمستانی پکن تحت تأثیر این موضوع قرار نخواهد گرفت؛ خوان آنتونیو سامارانش، نایب رئیس کمیته بین‌المللی المپیک نیز ضمن عالی ارزیابی کردن اقدامات چین برای پیشگیری و کنترل شیوع این ویروس ابراز اطمینان کرده است که چین در مبارزه با این بیماری پیروز خواهد شد. با وجود آنکه  در این مدت با هم ملاقاتی نداشته‎ایم اما به صورت تلفنی تماس نزدیک خود را حفظ کرده‎ایم و امور مهم را به موقع  به یکدگیر اطلاع می‎دهیم.

سامارانش نیز گفت كه با توجه به آنکه چین به خاطر شیوع ویروس کرونا دوران سختی را تجربه می‎کند، کمیته  بین‎المللی المپیک با تمام توان از کمیته برگزاری بازی‎های المپیك زمستانی پكن حمایت خواهد کرد. ما اطمینان داریم که چین با قدرت بر این بیماری پیروز خواهد شد  و عزم راسخ چین و اقداماتی که در این مدت انجام داده را تحسین می‎کنیم. شکی نیست که چین بر ویروس کرونا غلبه خواهد کرد. وی گفت: « در هر زمینه‎ای که  نیازمند به کمک باشد کافی است که به ما اطلاع بدهد.»

امتیاز ویدیو ها

تقویم


اطلاعات:
داخلی بین المللی اخبار ایران، افغانستان و تاجیکستان اقتصادی فناوری ورزشی
فرهنگی
اطلاعات فرهنگی مسلمانان علمی و بهداشتی سرگرمی ویدیو موسیقی فرهنگ چین
گردشگری
گزارش ویژه جهان امروز اطلاعات خدماتی دیگر سیمای چین
امبادلات چین و ایران
مبادلات چین و ایران رویداد مهم در تاریخ چین و ایران گزارش تصویری کارشناسان و دانشمندان نمایشگاه دستاوردها
ویدیو
ویدیو
عکس ها
تصاویر گلچین
دانشنامه چین                آموزش زبان چینی