صفحه کنونی:صفحه اصلی > خبرها > داخلی > متن

بازارهای منطقه تجاری یی ووی چین کار خود را از سر گرفتند.

2020-02-19 14:35:23

بخش‎های 1 و 2 منطقه تجاری بین‎المللی یی وو به عنوان یکی از بزرگترین بازارهای عمده فروشی کالاهای جهان روز 29بهمن /18فوریه کار خود را از سر گرفتند. به منظور کاهش تاثیرات منفی شیوع کووید19 بر زنجیره جهانی تامین کالاهای کوچک، ضمن انجام اقدامات لازم برای پیشگیری و مهار شیوع این ویروس، روند کسب و کارهای مختلف در یی وو بار دیگر از سر گرفته شده است. ده هزار تن از صاحبان کسب و کار این بازار پس از پشت سر گذاشتن سخت‎ترین تدابیر قرنطینه به پیشواز همکاری با تاجران و بازرگانان سراسر جهان رفته‎اند.

به گزارش خبرنگار ارادیو و تلویزیون مرکزی چین، بازرگانان و صاحبان مشاغل مختلف این بازار در یک صف منطم و از طریق درب غربی بخش 1 منطقه تجاری بین‎المللی یی وو به نوبت وارد بازار می‎شوند. آنان پیشتر از طریق یک اپلیکشین وضعیت فیزیکی خود را گزارش داده‎اند و پس از تأیید یک کد پاسخ سریع (کیوآر) دریافت کرده‎اند. هر یک از این افراد پس از اندازه‎گیری تب، با همراه داشتن کارت شناسایی و کیوآر کد مذکور می‎توانند وارد بازار شوند.

 هادی یک تاجر یمنی است که در تعطیلات سال نوی چینی به جای بازگشتن به کشورش در یی وو ماند. او که پس از آ

غاز به کار مجدد بازار همراه با چند تاجر خارجی دیگر راهی آنجا شده بود به خبرنگار ما گفت: « من چین را ترک نمی‌کنم و به چین اطمینان دارم. طبقه سوم اینجا ظروف شیشه‎ای و کریستال می‎فروشند، یک مشتری از من خواسته چند نمونه را ببینم و اگر قیمت خوب بود، سفارش بدهم.»

به دنبال ورود منظم کسبه این بازار، اکثر مغازه‎ها دوباره باز شده‎اند، و در بیشتر مغازه‎ها فروشندگان که ماسک به صورت زده‎اند با استفاده از ویچت به کار مشتری‎ها رسیدگی می‎کنند و خریداران هم با ماسک در جست‎وجوی کالاهای مورد نظر خود هستند.

جانگ چی، معاون مدیر عامل منطقه تجاری یی وو نیز گفت: با توجه کاهش تدریجی شیوع ویروس کرونا، منطقه تجاری یی وو سه روز زودتر از برنامه قبلی کار خود را آغاز کرد و ما ضمن انجام تمام اقدامات لازم برای پیشگیری و مهار شیوع بیماری فعالیت‎های تجاری خود را از سر گرفته‎ایم.

امتیاز ویدیو ها

تقویم


اطلاعات:
داخلی بین المللی اخبار ایران، افغانستان و تاجیکستان اقتصادی فناوری ورزشی
فرهنگی
اطلاعات فرهنگی مسلمانان علمی و بهداشتی سرگرمی ویدیو موسیقی فرهنگ چین
گردشگری
گزارش ویژه جهان امروز اطلاعات خدماتی دیگر سیمای چین
امبادلات چین و ایران
مبادلات چین و ایران رویداد مهم در تاریخ چین و ایران گزارش تصویری کارشناسان و دانشمندان نمایشگاه دستاوردها
ویدیو
ویدیو
عکس ها
تصاویر گلچین
دانشنامه چین                آموزش زبان چینی