صفحه کنونی:صفحه اصلی > خبرها > داخلی > متن

اهدای حق چاپ نشریات با موضوعات پیشگیری و کنترل کرونا به ایران توسط انتشارات چین

2020-03-03 22:52:17

در حال حاضر، شیوع کروناویروس جدید در ایران موجب نگرانی جامعه جهانی شده است. به منظور کمک به ایران در مقابله با کروناویروس جدید، بسیاری از انتشارات چین حق چاپ کتاب هایی مربوط به پیشگیری و مهار کروناویروس جدید را به انتشارات ایران اهدا کردند.

پایگاه اینترنتی ترجمه فرهنگی چین یک سکوی خدماتی برای کشف، ترجمه، خلق و اشتراک گذاری آثار فرهنگی چین است.با کمک این پایگاه اینترنتی، سه کتاب «توصیه های پروفسور جانگ ون هونگ درباره پیشگیری و مهار کروناویروس جدید»، «نسخه کارتونی راهنمای پیشگیری و مهار کروناویروس جدید» و«پیشگیری و مهار کروناویروس جدید» به بازار ایران عرضه شد.

شو دونگ هائو مسوول پروژه یاد شده گفت: سه کتاب یاد شده از اعطای حق چاپ تا ترجمه آن ها کم تر از یک هفته انجام شد. بسیاری موسسات انتشارات چین با اقدام مبتکرانه و به طور رایگان حق چاپ را به انتشارات ایران اهدا کرده اند.

«توصیه های پروفسور جانگ ون هونگ درباره پیشگیری و مهار کروناویروس جدید» توسط انتشارات علمی و فنی شانگهای در داخل چین چاپ شد و ترجمه فارسی آن انجام شده است. جانگ چن، معاون سردبیر این انتشارات توضیح داد: پرفسور جانگ ون هونگ از متخصصان مشهور در بیماری های واگیردار چین است، این کتاب در بازار چین بیش از 900 هزار نسخه چاپ شده و به یکی از نشریات برای آگاهی از کروناویروس جدید در شانگهای تبدیل شده است. امید است انتشار این کتاب در ایران به مردم ایران کمک کند و آن ها بتوانند از قدرت دانش و فناوری بهره مند شوند.

«نسخه کارتونی راهنمای پیشگیری و مهار کروناویروس جدید» با همکاری دو انتشارات وابسته به گروه انتشارات تیان جین به چاپ رسید و دو نوع نسخه زبان چینی و انگلیسی دارد. جی شیو رونگ معاون گروه انتشارات تیان جین گفت: "مبارزه با کروناویروس وظیفه مشترک بشر است. ما باید در این راستا تلاش مشترک داشته باشیم. بنابراین، ما تصمیم به اعطای حق چاپ آن به انتشارات ایران گرفتیم تا آن ها را در مبارزه با ویروس حمایت کنیم."

علی خاکبازان مدیر یکی از انتشارات ایران است. انتشارات او دو کتاب «نسخه کارتونی راهنمای پیشگیری و مهار کروناویروس جدید» و « پیشگیری و مهار کروناویروس جدید» را برگزیده است. وی گفت: اکنون در داخل ایران کتاب درباره کروناویروس کمیاب است. این کتاب های چاپ چین برای مردم آسان و قابل فهم است و می توانیم آن را به خوانندگان ایرانی معرفی کنیم.

او گفت: انتشارات چین چهار کتاب در اختیار ما قرار داد و ما دو کتاب از آن ها را انتخاب کردیم و پس از تایید وزارت بهداشت ایران به صورت کتاب الکترونیکی به نهادهای بهداشت، دانشگاه ها و سازمان های کشور ارایه می دهیم تا آن ها این کتاب ها را در شبکه های اینترنتی به اشتراک بگذارند.

امتیاز ویدیو ها

تقویم


اطلاعات:
داخلی بین المللی اخبار ایران، افغانستان و تاجیکستان اقتصادی فناوری ورزشی
فرهنگی
اطلاعات فرهنگی مسلمانان علمی و بهداشتی سرگرمی ویدیو موسیقی فرهنگ چین
گردشگری
گزارش ویژه جهان امروز اطلاعات خدماتی دیگر سیمای چین
امبادلات چین و ایران
مبادلات چین و ایران رویداد مهم در تاریخ چین و ایران گزارش تصویری کارشناسان و دانشمندان نمایشگاه دستاوردها
ویدیو
ویدیو
عکس ها
تصاویر گلچین
دانشنامه چین                آموزش زبان چینی