صفحه کنونی:صفحه اصلی > خبرها > داخلی > متن

مرور بر فعالیت های پژوهشی چین در مقابله با شیوع کروناویروس جدید

2020-04-08 20:52:13

شیوع کروناویروس 2019، اورژانس مهم بهداشت عمومی است که از زمان تاسیس جمهوری خلق چین از سال 1949 با سریع ترین شیوع، دامنه دارترین میزان واگیر و آلودگی عفونی و سخت ترین پیشگیری و کنترل رخ داده است. به منظور مقابله با این بیماری خطرناک و همه گیر، چین جامع ترین و سرسختانه ترین و کامل ترین اقدامات پیشگری و مهار را اعمال کرده است که در این مسیر بهای سنگینی و قربانی بسیار داده است. با تلاش مشترک همه مردم چین، وضعیت پیشگیری و مهار بیماری در کشور به طور پیوسته رو به بهبود رفته و از سرگیری کار و تولید و نظم زندگی مردم به تدریج تثبیت و گسترش می یابد.

مرور بر فعالیت های پژوهشی چین در مقابله با شیوع کروناویروس جدید

طی روزهای اخیر، بیمای کروناویروس جدید در بسیاری از نقاط دنیا به سرعت شیوع و گسترش یافته که این امر چالش های بزرگی را برای امنیت عمومی بهداشت جهانی همراه داشته است. ویروس مرز نمی شناسد و شیوع بیماری بین نژادها گزینشی ندارد، تنها از طریق همبستگی، هماهنگی و همکاری، جامعه بین المللی می تواند بر این بیماری پیروز شده و از وطن مشترک بشر حفاظت کند. چین همواره بر پایه ایده جامعه بشری با سرنوشت مشترک، با برخورد باز، شفاف و مسوولانه پیرامون شیوع کروناویروس 2019 اطلاع رسانی کرده است؛ به طور کامل تجربیات پیشگیری، مهار و درمان این بیماری را با سازمان بهداشت جهانی و جامعه بین المللی به اشتراک گذاشته و ضمن تقویت همکاری ها در زمینه پژوهش های علمی با جامعه بین المللی نیز تا حد امکان به همه طرف ها کمک رسانی کرده که مورد ارزیابی عالی و تایید گسترده جامعه بین المللی قرار گرفته است.

بر اساس گزارش های رسانه ها و اطلاعات به دست آمده از سوی کمیته ملی بهداشت و سلامت چین و نهادهای پژوهشی، با توجه به زمان مشخص شده، چین اطلاعات مربوط به شیوع کروناویروس جدید را به موقع به جهانیان اطلاع داده و تجربیات پیشگیری و کنترل بیماری را منتشر کرده است و همچنین در امر تبادلات و همکاری های بین المللی برای پیشگیری و مهار این بیماری اقدام کرده و به ترویج آن پرداخته است.

تاریخ پژوهش های علمی و کارهای درمانی پژوهشگران و پزشکان چین در مقابله با کروناویروس جدید این ویروس ناشناخته به شرح زیر است:

پایان دسامبر سال 2019

مرکز پیشگیری و کنترل بیماری های ووهان استان هوبی مورد پنومونی ناشناس را بررسی و کشف کرد.

روز 30 دسامبر سال 2019

کمیته بهداست و سلامت شهر ووهان، «اطلاعیه اضطراری درباره انجام اقدام مناسب در درمان و نجات بیماران پنومونی ناشناخته» را به نهادهای پزشکی و درمانی تحت کنترل خود ارسال کرد.

1234...>

امتیاز ویدیو ها

تقویم


اطلاعات:
داخلی بین المللی اخبار ایران، افغانستان و تاجیکستان اقتصادی فناوری ورزشی
فرهنگی
اطلاعات فرهنگی مسلمانان علمی و بهداشتی سرگرمی ویدیو موسیقی فرهنگ چین
گردشگری
گزارش ویژه جهان امروز اطلاعات خدماتی دیگر سیمای چین
امبادلات چین و ایران
مبادلات چین و ایران رویداد مهم در تاریخ چین و ایران گزارش تصویری کارشناسان و دانشمندان نمایشگاه دستاوردها
ویدیو
ویدیو
عکس ها
تصاویر گلچین
دانشنامه چین                آموزش زبان چینی