صفحه کنونی:صفحه اصلی > خبرها > داخلی > متن

وزارت خارجه چین: اعمال فشار برای رسیدن به هدف سنت چین نیست

2020-05-15 19:47:24

جائو لی جیان سخنگوی وزارت خارجه چین روز جمعه 26 اردیبهشت/ ثور، 15 مه در نشست خبری در پکن گفت اعمال فشار برای رسیدن به هدف سنت چین نبوده و سلطه جویی گزینه ما نیست.

به گزارش رسانه های گروهی کانادا، دومینیک بارتون سفیر کانادا در چین چندی پیش گفته است که از «بررسی جدی» عملکرد سازمان بهداشت جهانی و شیوع کروناویروس جدید بعد از اوج شدت آن حمایت می کند. دیپلماتهای چین در سراسر جهان «سیاستهای سختی» در پیش گرفته اند که به نیروی نرم خود چین زیان وارد کرد. جائو لی جیان در پاسخ به پرسشها درباره این ادعاها گفت که گزارشهای مربوطه درست نیست. وی افزود:

«بعد از شیوع کروناویروس جدید، کانادا بارها اعلام کرده است که بر اساس مدارک و شواهد علمی با جامعه بین المللی برای مقابله با کروناویروس همکاری می کند. چین درباره موضوع ارزیابی کارهای مقابله با کروناویروس بارها موضع خود را اعلام کرده است و من آنها را تکرار نمی کنم؛ اما درباره دیپلماسی چین، اعمال فشار برای رسیدن به هدف سنت چین نبوده و سلطه جویی گزینه ما نیست. ما همواره بر دیپلماسی مستقل، به ابتکار خود و صلح آمیز پایبند بوده ایم و مایلیم با همه کشورها به طور برابر و دوستانه تعامل و تبادل کنیم که این رویکرد با ستایش و تقدیر بسیار خوب و استقبال گسترده جامعه بین المللی روبرو بوده است. امیدواریم رسانه های گروهی چین و روابط چین و کانادا را به صورت عینی گزارش دهند و از نشر دروغ بپرهیزند.»


امتیاز ویدیو ها

تقویم


اطلاعات:
داخلی بین المللی اخبار ایران، افغانستان و تاجیکستان اقتصادی فناوری ورزشی
فرهنگی
اطلاعات فرهنگی مسلمانان علمی و بهداشتی سرگرمی ویدیو موسیقی فرهنگ چین
گردشگری
گزارش ویژه جهان امروز اطلاعات خدماتی دیگر سیمای چین
امبادلات چین و ایران
مبادلات چین و ایران رویداد مهم در تاریخ چین و ایران گزارش تصویری کارشناسان و دانشمندان نمایشگاه دستاوردها
ویدیو
ویدیو
عکس ها
تصاویر گلچین
دانشنامه چین                آموزش زبان چینی