صفحه کنونی:صفحه اصلی > خبرها > داخلی > متن

کشف آنتی بادی مونوکلونال انسانی مانع آلایندگی ویروس کووید-19 توسط پژوهشگران چینی

2020-05-18 20:57:11

یک گروه پژوهشگر چینی اخیراً با انتشار رساله ای در مجله علمی «ساینس» اعلام کردند، انواع آنتی بادی مونوکلونال انسانی مانع آلایندگی ویروس کووید-19 (کروناویروس) را که احتمالا می تواند برای توسعه دارو و واکسن بیماری کووید-19 مورد استفاده قرار گیرد، کشف کرده اند.

پژوهشگران از تعدادی از دانشگاه ها، انستیتوها و بیمارستان های چین در این پروژه تحقیقاتی شرکت کرده و از سلول های تک هسته ای خون محیطی فردی سالم که به کرونا مبتلا و بعدها درمان شده است، 4 نوع آنتی بادی مونوکلونال انسانی را که می تواند ویروس کووید-19 را خنثی کند، به دست آورده اند. در این میان، دو نوع آنتی بادی «38B» و «4H» می تواند جلوی پیوند حوزه اتصال گیرنده پروتئین اسپایک ویروس کووید-19 به آنزیم مبدل آنژیوتانسین (2ACE) گیرنده را بگیرد.

تحقیقات گذشته نشان می دهد، ویروس کووید-19 با پیوند حوزه اتصال گیرنده پروتئین اسپایک خود به آنزیم مبدل آنژیوتانسین (2ACE) سلول بدن انسان، فرد را آلوده می کند.

آزمایش ها روی موش نشان می دهد، آنتی بادی «38B» و «4H» می تواند مقدار ویروس کووید-19 آلاینده در ریه های موش را به شدت کاهش دهد. انتظار می رود در صورت استفاده همزمان از همه این دو نوع آنتی بادی در دارو یا واکسن، تاثیرگذاری آن حتی آشکارتر شود.

محققان اظهار کردند، این دو نوع آنتی بادی می تواند برای توسعه داروی واکسن مورد استفاده قرار گیرد و زمینه را برای توسعه واکسن کرونا نیز هموار کرده است. در حال حاضر، شرکت های داروسازی در تلاشند تا این کشف جدید به محصولات دارویی به منظور درمان بیماران کرونا تبدیل شود.


امتیاز ویدیو ها

تقویم


اطلاعات:
داخلی بین المللی اخبار ایران، افغانستان و تاجیکستان اقتصادی فناوری ورزشی
فرهنگی
اطلاعات فرهنگی مسلمانان علمی و بهداشتی سرگرمی ویدیو موسیقی فرهنگ چین
گردشگری
گزارش ویژه جهان امروز اطلاعات خدماتی دیگر سیمای چین
امبادلات چین و ایران
مبادلات چین و ایران رویداد مهم در تاریخ چین و ایران گزارش تصویری کارشناسان و دانشمندان نمایشگاه دستاوردها
ویدیو
ویدیو
عکس ها
تصاویر گلچین
دانشنامه چین                آموزش زبان چینی