صفحه کنونی:صفحه اصلی > خبرها > داخلی > متن

تسریع رشد اقتصادی در چین در سایه اپیدمی کرونا

2020-05-20 21:17:32

تسریع رشد اقتصادی در چین در سایه اپیدمی کرونا

با توجه به تشدید شرایط فعلی حاکم و شیوع و اپیدمی ویروس کرونا و تاثیر این بیماری در تحت فشار قرار دادن تجارت های جهانی و ایجاد آشفتگی در بازارهای مالی و سایر عوامل، جامعه بین المللی روی این موضوع بسیار متمرکز شده است که چین چطور می تواند همکاری بیشتری در زمینه کنترل و مهار این اپیدمی و پیشرفت های اقتصادی و اجتماعی داشته باشد.

از زمان شیوع اپیدمی ویروس کرونا، اقتصاد چین توانسته است با انعطاف پذیری کامل، مقاومت زیادی در برابر فشار و ترمیم از خود نشان دهد.

مجموعه شاخص های اقتصادی منتشر شده توسط چین در طول 2 ماه گذشته نشان دهنده این حقیقت است که اقتصاد این کشور با سرعت بیشتری در حال احیا است.

زیربنا و بنیاد صنعتی چین، قابلیت های پشتیبانی، سرمایه انسانی و سایر مزایا در چین همچنان به قوت خود باقی هستند که می توانند در کنار تدارکات کامل و بی نقض و همچنین امکانات موجود در عرصه حمل و نقل و ... به شیوه ای موثر از رشد متوسط و طولانی مدت اقتصاد چین حمایت کنند؛ این در حالیست که چین در عین حال، در حال افزایش اقدامات اصلاحاتی و بهره برداری در عرصه اقتصادی است و به همین دلیل، اعتماد جهانی به بازار چین همچنان دست نخورده و بدون تغییر پابرجا مانده است.

امتیاز ویدیو ها

تقویم


اطلاعات:
داخلی بین المللی اخبار ایران، افغانستان و تاجیکستان اقتصادی فناوری ورزشی
فرهنگی
اطلاعات فرهنگی مسلمانان علمی و بهداشتی سرگرمی ویدیو موسیقی فرهنگ چین
گردشگری
گزارش ویژه جهان امروز اطلاعات خدماتی دیگر سیمای چین
امبادلات چین و ایران
مبادلات چین و ایران رویداد مهم در تاریخ چین و ایران گزارش تصویری کارشناسان و دانشمندان نمایشگاه دستاوردها
ویدیو
ویدیو
عکس ها
تصاویر گلچین
دانشنامه چین                آموزش زبان چینی