صفحه کنونی:صفحه اصلی > خبرها > داخلی > متن

نماینده چین: قاطعانه از اجرای عدالت برای مردم فلسطین پشتیبانی می کنیم

2020-05-21 10:26:49

به گزارش خبرگزاری شین هوا، چهارشنبه 20 مه/ 31 اردیبهشت، جان جون، نماینده دایمی چین در سازمان ملل در نشست ویدیویی پیرامون اوضاع خاورمیانه و مساله فلسطین شورای امنیت به سخنرانی پرداخت و گفت، کشورش به شدت نگران برنامه های مربوط به الحاق بخش هایی از خاک اشغال شده فلسطین است و به طور جدی و محکم از برقراری عدالت برای مردم فلسطین پشتیبانی می کند.

نماینده دایمی چین در سازمان ملل اظهار داشت: «طرح دو کشور» تنها راه حل مساله فلسطین است. چین از طرف های مربوط می خواهد دست از هر گونه اقدامات یک جانبه بردارند و از تشدید درگیری و تنش در اوضاع جلوگیری کنند. چین نیز با حمایت هر کشور از اقدامات یک جانبه مخالف است. شورای امنیت باید مسوولیت خود را در این زمینه برعهده گیرد تا از اقدامات یک جانبه خطرناک جلوگیری شود و هر چه زودتر مذاکرات صلح فلسطین و اسراییل بر اساس توافق نامه های مربوط سازمان ملل و اصل «زمین در برابر صلح» و «پیشنهادت صلح عرب» به پیش سوق داده شود.

این مقام چینی تاکید کرد: مساله فلسطین علت اصلی در ایجاد ناآرامی ها در خاورمیانه است. تشکیل کشور مستقل فلسطین یک حق ملی غیر قابل انکار مردم فلسطین است و در این باره هیچ معامله ای مجاز نیست. چین به طور جدی و محکم از اجرای عدالت برای مردم فلسطین در بازیابی حقوق مشروع خود و همچنین تاسیس کشور مستقل فلسطین با حاکمیت کامل بر اساس مرزهای تعیین شده 1967 با پایتختی بیت المقدس شرقی پشتیبانی می کند. پکن همراه با جامعه بین المللی برای تحقق هر چه زودتر صلح گسترده، عادلانه و پایدار در خاورمیانه تلاش می کند.

 

امتیاز ویدیو ها

تقویم


اطلاعات:
داخلی بین المللی اخبار ایران، افغانستان و تاجیکستان اقتصادی فناوری ورزشی
فرهنگی
اطلاعات فرهنگی مسلمانان علمی و بهداشتی سرگرمی ویدیو موسیقی فرهنگ چین
گردشگری
گزارش ویژه جهان امروز اطلاعات خدماتی دیگر سیمای چین
امبادلات چین و ایران
مبادلات چین و ایران رویداد مهم در تاریخ چین و ایران گزارش تصویری کارشناسان و دانشمندان نمایشگاه دستاوردها
ویدیو
ویدیو
عکس ها
تصاویر گلچین
دانشنامه چین                آموزش زبان چینی