صفحه کنونی:صفحه اصلی > خبرها > بین المللی > متن

استقبال سازمان‎های بین‎المللی از مشارکت چین برای حفاظت از میراث بشری در مناطق جنگی

2020-01-19 19:33:39

 والری فِرلند، رئیس سازمان جهانی اتحاد برای دفاع از میراث بشری در مناطق جنگی (ALIPH) چندی پیش در پکن گفت که چین به عنوان عضو مهم این سازمان همواره در حفاظت از میراث بشری در مناطق جنگی نقشی مثبت ایفا کرده و ابراز امیدواری کرد که سازمان‎های حفاظت از میراث فرهنگی چین مشارکت خود را در این امر افزایش دهند.

در سال‎های اخیر، میراث فرهنگی به هدف درگیری‎های مسلحانه در نقاط مختلف جهان تبدیل شده‎اند و به این ترتیب مرمت میراث فرهنگی تبدیل به بخشی مهم از روند بازسازی اجتماعی و فرهنگی کشورهای درگیر جنگ شده است. والری فرلند به منظور کمک به توسعه همکاری‎های بین‎المللی در زمینه حفاظت از میراث بشری در مناطق جنگی، از 22 تا 25 دی (12 تا 15 ژانویه) از شهرهای پکن و شی آن دیدار و با مقامات اداره ملی میراث فرهنگی و نمایشگاه ملی و کارشناسان حفظ و مرمت میراث فرهنگی در این دو شهر گفت و گو کرد. وی در حاشیه سفر خود به رسانه‎ها گفت که چین از سازمان جهانی اتحاد برای دفاع از میراث بشری در مناطق جنگی همواره قاطعانه پشتیبانی کرده است و در هئیت مدیره و کمیته علمی این سازمان نقشی مهم ایفا می‎کند.

اکنون، تعداد پروژه‌‎های مورد پشتیبانی این سازمان در مناطق جنگیبه 44 مورد رسیده است که 14 کشور از جمله افغانستان، عراق و لبنان را زیر پوشش قرار می دهد. این سازمان جمعاً 17 میلیون دلار را به اجرای این پروژه‎ها اختصاص داده است. 

امتیاز ویدیو ها

تقویم


اطلاعات:
داخلی بین المللی اخبار ایران، افغانستان و تاجیکستان اقتصادی فناوری ورزشی
فرهنگی
اطلاعات فرهنگی مسلمانان علمی و بهداشتی سرگرمی ویدیو موسیقی فرهنگ چین
گردشگری
گزارش ویژه جهان امروز اطلاعات خدماتی دیگر سیمای چین
امبادلات چین و ایران
مبادلات چین و ایران رویداد مهم در تاریخ چین و ایران گزارش تصویری کارشناسان و دانشمندان نمایشگاه دستاوردها
ویدیو
ویدیو
عکس ها
تصاویر گلچین
دانشنامه چین                آموزش زبان چینی