صفحه کنونی:صفحه اصلی > خبرها > بین المللی > متن

پژوهشگران انگلیس و آلمان: قدیمی‎ترین گونه از ویروس کرونای جدید بیشتر در آمریکا و استرالیا مشاهده شده است

2020-04-11 21:05:10

گروهی از پژوهشگران انگلیسی و آلمانی روز پنجشنبه 9 آوریل 21 فروردین گزارشی را درباره منشاء کووید 19 منتشر کردند که بر اساس آن ویروس کرونای جدید که اکنون در سراسر جهان شیوع پیدا کرده، تا کنون چند بار جهش پیدا کرده و گونه اولیه آن بیشتر در آمریکا و استرالیا دیده شده است.

پژوهشگران با استفاده از فناوری شبکه ژنتیکی (Genetic network technology) مسیرهای تکامل اولیه کووید 19 در میان انسان‎ها را بازسازی کردند. دکتر پیتر فورستر متخصص ژنتیک از دانشگاه کمبریج انگلستان و یکی از محققان این پژوهش گفت که آنها با بررسی مجموعه کامل داده‌های 160 توالی ژنی که از 24 دسامبر سال 2019 تا 4 مارس سال 2020 در مناطق مختلف جهان جمع آوری شده، سه گونه کووید 19 را که باهم متفاوت بوده و در عین حال ارتباط نزدیکی داشته‎اند کشف کردند که به ترتیب گونه‎های اِی، بی و سی نامیده شده‎آند.

بر اساس نتیجه تحقیقات، گونه اِی که به ویروس کرونای یافته شده از بدن خفاش و پنگولین (مورچه خوار پولکی) نزدیکتر توسط پژوهشگران "منشاء ویروس" نامیده شده و گونه‎ بی پس از جهش از گونه اِی شکل گرفته و گونه سی نیز جهش‎یافته گونه سی است.

این پژوهشگران همچنین اعلام کردند که گونه های جهش یافته از گونه اِی از نمونه یک شهروند آمریکایی ساکن وو هان کشف شد که مشابه آن در میان بسیاری از مبتلایان آمریکایی و استرالیایی نیز پیدا شده است. گونه بی ویروس گونه‎ای است که به طور عمده در منطقه آسیای شرقی از جمله وو هان مشاهده و تقریبا تنها مختص این منطقه بوده است. پژوهشگران تردید دارند که مردم خارج از این منطقه پادتن گونه بی را در بدن خود داشته باشند. گونه سی کووید 19 گونه اصلی یافته شده در اروپاست که در آغاز شیوع کرونا در فرانسه، ایتالیا، سوئد و انگلیس دیده شده و نیز موارد مبتلا به آن در سنگاپور، هنگ کنگ و کره جنوبی نیز گزارش شده است. اما در خاک اصلی چین این گونه ویروس پیدا نشده است.

بر اساس نتیجه این تحقیقات، نخستین مورد مبتلا به کووید 19 و سرایت آن ممکن است از دهه دوم ماه سپتامبر تا آغاز ماه دسامبر سال 2019 شروع شده باشد.


امتیاز ویدیو ها

تقویم


اطلاعات:
داخلی بین المللی اخبار ایران، افغانستان و تاجیکستان اقتصادی فناوری ورزشی
فرهنگی
اطلاعات فرهنگی مسلمانان علمی و بهداشتی سرگرمی ویدیو موسیقی فرهنگ چین
گردشگری
گزارش ویژه جهان امروز اطلاعات خدماتی دیگر سیمای چین
امبادلات چین و ایران
مبادلات چین و ایران رویداد مهم در تاریخ چین و ایران گزارش تصویری کارشناسان و دانشمندان نمایشگاه دستاوردها
ویدیو
ویدیو
عکس ها
تصاویر گلچین
دانشنامه چین                آموزش زبان چینی