صفحه کنونی:صفحه اصلی > خبرها > بین المللی > متن

واکنش‌ها به پیشنهاد ترامپ در مورد برگزاری حضوری اجلاس گروه هفت

2020-05-21 15:03:37

 به دنبال پیشنهاد دونالد ترامپ رییس جمهوری آمریکا برای برگزاری حضوری اجلاس گروه هفت در کمپ دیوید، برخی رهبران کشورهای این گروه پاسخ‌های مثبت و منفی خود در این خصوص را اعلام کردند. 

به گزارش خبرگزاری فرانسه، جاستین ترودو نخست وزیر کانادا که میزبان اجلاس گروه هفت در سال ۲۰۱۸ بود در مورد پیشنهاد ترامپ به خبرنگاران گفت: هر تجمع حضوری باید با اولویت ایمنی برگزار شود. 

ترودو افزود، ما باید جلسات رهبران را چه به صورت مجازی یا حضوری برگزار کنیم، ما پیشنهاد ایالات متحده به عنوان میزبان گروه هفت را بررسی خواهیم کرد تا ببینیم چه تدابیری برای حفظ امنیت مردم در نظر گرفته می‌شود و متخصصان چه توصیه‌هایی می‌کنند. 

با گذشت چندین ساعت از پیشنهاد ترامپ، تا کنون مثبت‌ترین پاسخ توسط امانوئل مکرون رییس جمهوری فرانسه ارائه شده است. 

در همین رابطه یک مقام فرانسوی از کاخ الیزه گفت: مکرون مایل است اگر شرایط بهداشتی اجازه دهد به کمپ دیوید برود. وی این رویداد را "یک نشست مهم" خواند. 

آنگلا مرکل صدراعظم آلمان نیز در کنفرانس خبری در برلین در مورد برگزاری حضوری اجلاس گروه هفت در کمپ دیوید گفت: صبر می‌کند تا ببیند چه اتفاقی خواهد افتاد. 

ترامپ در حالی خواهان برگزاری اجلاس گروه هفت در مقر کمپ دیوید است که در حال حاضر اروپایی‌ها و کانادایی‌ها به دلیل محدودیت اعمال شده توسط دولت آمریکا برای مهار شیوع ویروس کرونا، قادر به سفر به ایالات متحده نیستند. 

ترامپ روز چهارشنبه با تغییر تصمیم خود برای برگزاری نشست گروه هفت به صورت ویدئو کنفرانس، در توییتر نوشت: این نشست می‌تواند به صورت حضوری در مقر کمپ دیوید برگزار شود. 

کشورهای گروه هفت شامل انگلی، کانادا، فرانسه، آلمان، ایتالیا، ژاپن و ایالات متحده می‌شوند که چهل و پنجمین نشست این گروه در سال گذشته در فرانسه برگزار شد. امتیاز ویدیو ها

تقویم


اطلاعات:
داخلی بین المللی اخبار ایران، افغانستان و تاجیکستان اقتصادی فناوری ورزشی
فرهنگی
اطلاعات فرهنگی مسلمانان علمی و بهداشتی سرگرمی ویدیو موسیقی فرهنگ چین
گردشگری
گزارش ویژه جهان امروز اطلاعات خدماتی دیگر سیمای چین
امبادلات چین و ایران
مبادلات چین و ایران رویداد مهم در تاریخ چین و ایران گزارش تصویری کارشناسان و دانشمندان نمایشگاه دستاوردها
ویدیو
ویدیو
عکس ها
تصاویر گلچین
دانشنامه چین                آموزش زبان چینی